Singlemode til multimode konverterkabel, 1,0 m, SC/SC

Fiberkabel: Duplex, SC og SC.

Forhandles i flere længder.

Model K-FIBER-SM-MM1

DKK 591,00 ekskl. moms

Description

Singlemode over multimode-kabel.

Med K-FIBER-SM-MM1 overføres singlemode signaler over multimode kabler. Dermed kan man f.eks. bruge multimodekabler til forbindelse mellem singlemode udstyr.

Multimode-kabler bruges kun på kortere strækninger. Typisk maks. kabellængde er 2 km ved 100 Mbit og 500 m ved 1000 Mbit transmissionshastighed.

Specification

StikLC-stik til singlemode-udstyr. SC-stik til multimode-udstyr
Længde1 m
KonverteringSinglemode til multimode dobbelt fiberkonverteringskabel