RS232-422-485 til lysleder konverter Singlemode fiberkonverter

Lysleder omformer, op til 40 km

Model CNV-UNI-FK40

DKK 2.009,00 ekskl. moms

Description

Fibertype: Singlemode

Serieltype: RS232, RS422 og RS485

Hastighed: RS232/422/485: op til 921,6 Kbit/s

Lyslederafstand: Op til 40 km.

Dataoverførsel: Overfører Tx og Rx (Software handshake)

Lysleder type: 8.3/125 og 9/125 µm

Bølgelængde: 1310 nm

Forsyning: 12 – 48 VDC, eller 12 – 32 VAC, 70 mA v/24 VAC / DC. Via Skrue-terminaler. Strømforsyning købes som tilbehør

Stik: RS232/422/485: Klemrække. Lysleder: ST hun

Specification

Forsyningsspænding12 – 48 VDC, eller 12 – 32 VAC, 70 mA v/24 VAC / DC. Via Skrue-terminaler, Strømforsyning købes som tilbehør

Accessories