Ethernet til singlemode fiber konverter

10/100Base-T til 100Base-FX, MM, SC, 1310nm,  2 km

Model ETH-FIBER-SC-P

DKK 475,00 ekskl. moms

Description

10/100 Ethernet til multimode fiber konverter.

Ethernet til 100 Mbit fiber til SC stik.

Fuld/halv dupleks og LFP (Link Fault Pass through) vælges via DIP switch

Specification

Dimensioner97 x 70 x 26mm (H x B x D)
StikSC/ST fiberstik og RJ45 hun
AfstandEthernet-kabel 100 meter og fiber 2 km (412 m ved halv dupleks)
StrømforsyningStrømforsynes af medfølgende 5V/2A netadapter
Omformer10/100Mbit (RJ45 stik) til 100 Mbit fiber (SC multimode)