Gigabit Ethernet til fiber WDM konverter

10/100/1000Base-TX til 1000Base-LX singlemode, 15 km

Model ETH-RJ45G-WDM-SA

DKK 791,00 ekskl. moms

Description

Gigabit Ethernet til fiber WDM konverter.

Med WDM anvendes kun 1 fiberleder til fuld duplex Gigabit.

Med WDM, wavelength-division multiplexing, anvendes kun 1 fiberleder til at sende data begge veje samtidig.

Skal benyttes sammen med ETH-RJ45G-WDM-SB

Specification

Dimensioner97 x 70 26mm (H x B x D)
StikSC simplex fiberstik (WDM) og RJ45 hun
StrømforsyningStrømforsynes af medfølgende 5VDC 2A netadapter, maks. 4,6W forbrug
OmformerOmformer kobber Ethernet (RJ45 stik) til lysleder (WDM singlemode)
BølgelængderTx 1310nm, Rx 1550nm

Accessories