Ethernet til singlemode fiber konverter

100Base-TX til 100Base-FX singlemode, 1310nm, 35 km

Model ETH100F-SC-S35

DKK 746,00 ekskl. moms

Description

Ethernet til singlemode fiber konverter.

Ethernet til 100 Mbit fiber med SC stik.

Specification

Dimensioner97 x 69 x 26mm (H x B x D)
StrømforsyningStrømforsynes af medfølgende 5VDC 2A netadapter
OmformerOmformer 100 Mbit Ethernet(RJ45 stik) til 100 Mbit lysleder (SC singlemode)
Hastighed100 Mbit