PCI Express netkort med SFP

1000 Mbps PCI-Express netkort med SFP

Model ETH-PCIE-SFP

DKK 450,00 ekskl. moms

Description

Gigabit netkort til single- eller multimode fiber, alt afhængig af hvilket SFP-modul, der bliver isat.

Specification

OS SUPPORTDrivere til Windows XP, Vista, 7 32/64 bit, 8, MAC OS X og Linux, samt alle Windows servere
StandarderFølger IEEE802.3z 1000Base-SX/LX, IEEE802.3x Full Duplex og IEEE802.1q VLAN tagging
PCI-Expressx1 bus
Understøtter9K Jumbo Frame
Hastighed1000 Mbps, fuld duplex

Accessories