100 Mbit PCI lysleder netkort

100 Mbit/s netkort til lysleder m. ST stik 3,3/5 V PCI, 32bit

Model ETH32F-ST

DKK 530,00 ekskl. moms

Description

Ideel til etablering af netværksforbindelser over lange afstande eller som galvanisk adskillelse af arbejdsstationer eller servere.

Specification

StikST fiberstik
DrivereDrivere til NetWare Server, DOS ODI driver, Packet driver, alle Windows, LAN Manager, IBM LAN Server, DEC Pathworks, Banyan Vines, SCO UNIX, Unixware, Linux og FreeBSD medfølger
Fibertype50/125 µm eller 62,5/125 µm multimode
UnderstøtterUnderstøtter IEEE802.3u 100base-FX, ETH32F-G-SC: IEEE802.3z Gigabit Ethernet 1000Base-SX
Maks. kabellængde2000 meter fra pc til pc eller fra pc til switch
PCI32 bit