18 ports switch 16 x 10/100Mbit RJ45 + 2 x SFP/RJ45 Gigabit, Managed, 12-48VDC

16 x 10/100Mbit RJ45 Managed switch
2 x 1000Mbit SFP eller 10/100/1000 RJ45
Non-Blocking Switching Performance
Op til 9KB Jumbo Frame
Multiple Super Ring pattern - op til 9 Rapid Super Rings
IGMP Snooping, GMRP Rate Control for multicast message management
Modbus TCP protokol for monitering
SNMP V1/V2c/V3, RMON for remote management
Dual 24V (12-48V) DC power inputs
IP31 aluminum kabinet
-25~70°C driftstemperatur

  • Download PDF
  • email Send til en ven
  • Send til en ven

    18 ports switch 16 x 10/100Mbit RJ45 + 2 x SFP/RJ45 Gigabit, Managed, 12-48VDC

    18 ports switch 16 x 10/100Mbit RJ45 + 2 x SFP/RJ45 Gigabit, Managed, 12-48VDC

    16 x 10/100Mbit RJ45 Managed switch
    2 x 1000Mbit SFP eller 10/100/1000 RJ45
    Non-Blocking Switching Performance
    Op til 9KB Jumbo Frame
    Multiple Super Ring pattern - op til 9 Rapid Super Rings
    IGMP Snooping, GMRP Rate Control for multicast message management
    Modbus TCP protokol for monitering
    SNMP V1/V2c/V3, RMON for remote management
    Dual 24V (12-48V) DC power inputs
    IP31 aluminum kabinet
    -25~70°C driftstemperatur

    Modtager :

    * Krævede felter

    Fortryd  eller  

  • file_download Downloads
  • live_help Stil et spørgsmål
ESW18R-D
6.955,00 kr.
Ekskl. moms
Antal
Status  

16 x 10/100 Mbit porte med RJ45-stik og automatisk detektering af lige/krydset kabel.

2 x kombinerede 10/100/1000 Mbit porte til enten RJ45 eller SFP. 

Bruges til ringforbindelsen og til SFP-lysledermoduler med multimode eller singlemode fiberstik (medfølger ikke).

Switchen opdager selv om portene bruges som RJ45 eller SFP

Redundant Super Ring-teknologi sikrer omdirigering af netværkstrafikken i løbet af maks. 5 ms, hvis en forbindelse fejler

Managed switch med central administration via web-interface. Hver ports status kan vises på en web-side og alarmer kan sendes som email, relæreaktion, SNMP trap eller til Syslog

”Dual Homing II” sikrer RSTP og RSR på samme tid (flere redundante ringe på samme netværk)

IP-Tæthed
IP31
Digitale indgange
2 digitale indgange (lav: 0 ~ 10 VDC, høj: 11 ~ 30 VDC)
Watchdog
Overvåger driften og resetter automatisk hvis enheden ”fryser”
LED
Indikation af on/off, link og aktivitet med lysdioder
Driftstemperatur
-10 til +70° C
Strømforsyning
Redundant indgang til strømforsyning; 2 x terminalblok til 12 ~ 48 VDC eller -12 ~ -48 VDC med polaritetsbeskyttelse. Bruger maks. 11,5 watt
Understøtter
Understøtter QoS (Quality of Service), hvor bestemte typer netværkstrafik kan prioriteres højere end andre typer (f.eks. ved maskinstyring eller IP-telefoni). Desuden understøttes VLAN med op til 64 grupper
Relæudgange
2 relæudgange til alarmering ved netværks- eller strømforsyningsfejl