Til SFP mini GBIC modul

Mediekonverter med slot til SFP optisk transceiver med LC. SFP transceiveren er med mini GBIC og fås i mange varianter. Single Mode 9/125my med forskellige sendeeffekter. Rækkevidde op til over 100km. SFP modul til Multi Mode 50/125my og 62.5/125my. Multi Mode SFP modulerne supporterer både 50 og 62.5/125my. Rækkevidden på Multi Mode ved 62.5/125my er typisk op til 500meter. Samme SFP modul med 50/125my fiber er rækkevidden typisk op til 2km.

Til SFP mini GBIC modul

Der er 13 varer.

Viser 1-13 af 13 element(er)

Aktive filtre

  • Mediekonverter RJ45 til...

    Mediekonverter RJ45 til fiber, Managed. RJ45 10/100/1000Mbit. Fiber 100/1000Mbit SFP, Single Mode og Multi Mode, -30 - +75°C

    Managed mediekonverter 100/1000Mbit SFP modul til RJ45
    1 x RJ45 10/100/1000Mbit
    1 x SFP 100/1000Mbit Single Mode eller Multi Mode
    SFP modul er som standard til LC stik, duplex
    Med QoS og kan administreres fra Web/SNMP
    Alarm ved port-fejl
    12 - 48VDC, 8Watt, redundant input
    PSU medfølger ikke
    Mål: 135 x 85 x 32mm (L x D x B)
    DIN beslag

    Pris 944,00  DKK
    Varenummer ETH-RJ45-SFP-G-M
    Fysisk på lager  
  • IGT-805AT, Industrial 10/100/1000BASE-T to 100/1000BASE-X SFP Media Converter -40~75°

    Mediekonverter RJ45 til fiber. RJ45 10/100/1000Mbit. Fiber 100/1000Mbit SFP slot, Single Mode og Multi Mode, WDM -40 til +75°C

    100/1000Mbit fiber mediekonverter til RJ45
    1 x RJ45 10/100/1000Mbit BASE-T
    1 x SFP slot 100/1000Mbit BASE-X dual mode
    Supporterer WDM SFP moduler (Bi-direktional data på 1 fiber)
    WDM SFP moduler har bølgelængder 1310nm og 1550nm
    IEEE 802.3/802.3u/802.3ab/802.3z
    IP30 metal kabinet
    DIN skinne og vægmontering design
    Forsyningsspænding: 12VDC til 48VDC polaritet beskyttet
    AC forsyningsspænding: 24VAC 50Hz
    PSU medfølger ikke
    Driftstemperatur: -40°C til +75°C

    Pris 801,00  DKK
    Varenummer ETH-RJ45G-SFP-T
    På vej ind  
  • Mediekonverter RJ45 til...

    Mediekonverter RJ45 til fiber. RJ45 10/100/1000Mbit. Fiber 100/1000Mbit SFP slot, Single Mode eller Multi Mode PoE+ PSE

    Mediekonverter til 100/1000Base-X SFP transceiver
    Til SFP-modul, Single Mode eller Multi Mode
    1 x RJ45 10/100/1000Base-TX PoE+
    1 x SFP 100/1000Mbit
    Strømforsyning: 48-56VDC
    PSU medfølger ej
    End-span PoE (1/2(+), 3/6(-))
    PoE effekt er maks. 36 Watt
    DIN skinne eller væg montering
    Temperatur: -40 til +75°C
    Dimensioner: 30 x 70 x 104 mm

    Pris 1.460,00  DKK
    Varenummer ETH-RJ45-SFP-P+T
    På vej ind  
  • Miniature mediekonverter...

    Miniature mediekonverter RJ45 til fiber. RJ45 10/100Mbit. Fiber 100Mbit SFP slot Single Mode eller Multi Mode, 12 - 60VDC

    Altid plads til en af verdens mindste mediekonverter
    Super egnet til indbygning i kamerahuse eller hvor pladsen er trang
    100Mbit SFP fiber-port - Single Mode eller Multi Mode
    1 x 10/100Mbit RJ45
    12 - 60VDC eller 18 - 36 VAC
    Temperaturomtåde: -40° - +75° C
    5% to 95% luftfugtighed
    IP40 tæthed
    36 x 59 x 49mm (H x B x D)
    DIN beslag

    Pris 663,00  DKK
    Varenummer ETH-RJ45-P
    Fysisk på lager  
  • Mediekonverter RJ45 til...

    Mediekonverter RJ45 til fiber. RJ45 10Gbit/5Gbit/2.5Gbit/1Gbit/100Mbit. Fiber 10Gbit SFP slot. Single Mode eller Multi Mode

    1 x 10G / 5G / 2.5G / 1G / 100BASE-T RJ45 interface med auto MDI / MDI-X funktion
    1 x 10GBASE-X SFP slot til Single Mode eller Multi Mode
    100 meter over Cat 6A / Cat7 ved 10Gbps
    Ekstern 5V DC, 2A strømforsyning
    PSU medfølger ikke
    Plug and Play installation
    DIN-skinne og vægmontering design

    Pris 1.443,00  DKK
    Varenummer FIBER-ETH-SFP-10G
    På vej ind  
  • Mediekonverter RJ45 til 2 x...

    Mediekonverter RJ45 til 2 x fiber. Rj45 10/100/1000Mbit: Fiber 2 x SFP slot 100/1000Mbit, Single Mode eller Multi Mode, PoE++

    1 x 10/100/1000BASE-T RJ45 med IEEE 802.3bt PoE++
    2 x SFP-slot 1000BASE-X og 100BASE-FX TC dual mode
    Supporterer SFP moduler til Single Mode og Multi Mode 100Mbit og 1000Mbit
    PoE++ power op til 95 watt til PoE port
    Leverer 54VDC over RJ45 Ethernet kabel til udstyr med Ethernet-PoE-port
    Automatisk detektering af IEEE 802.3bt-udstyr - beskytter ikke PoE udstyr mod at blive beskadiget
    IEEE 802.3af / at / bt splitter-enheder kompatible
    DIP-switch: Valg af standard / Legacy-tilstand
    DIN-skinne og vægmontering
    12 - 56V DC redundant strøm med omvendt polaritetsbeskyttelse
    Strømforsyning tilkøbes
    Driftstemperatur -40 til 75°C

    Pris 2.126,00  DKK
    Varenummer ETH-RJ45G-SFP2P+
    Fysisk på lager  
  • Mediekonverter RJ45 til...

    Mediekonverter RJ45 til Fiber. RJ45 10/100/1000Mbit. Fiber 100/1000Mbit SFP Single Mode eller Multi Mode 9 - 48VDC

    100/1000Mbit Mediekonverter med udvidet temperatur
    1 x RJ45 10/100/1000BASE-T
    1 x SFP slot 100/1000Mbit Single Mode eller Multi Mode
    Forsyningsspænding: 9 - 48VDC redundant strøm
    Kan også tilsluttes 24VAC
    Strømforbrug: 2Watt
    Strømforsyning medfølger ej
    Mål: 104 x 70 x 30 mm
    IP30 metalhus
    DIN-skinne og vægmontering
    Vægt: 251g
    Driftstemperatur -40 til +75°C

    Pris 685,00  DKK
    Varenummer ETH-RJ45G-SFP-MG
    Fysisk på lager  
  • Mediekonverter med 2 SFP...

    Mediekonverter med 2 SFP slot. RJ45 10/100/1000Mbit. Fiber 2 x SFP 100/1000Mbit Single Mode eller Multi Mode -40 - +75°C

    Mediekonverter med 2 fiber porte til RJ45
    1 x RJ45 10/100/1000BASE-T
    2 x SFP slot 100/1000Mbit BASE-FX/BASE-X dual mode
    IEEE 802.3u/ab/z kompatible
    DIP-switch: Valg af standard / Legacy-tilstand
    12 - 48VDC redundant strøm med polaritetsbeskyttelse
    Kan også tilsluttes 24VAC
    Strømforbrug: 4,8Watt
    Strømforsyning medfølger ej
    Mål: 135 x 87 x 32 mm
    Vægt: 505g
    DIN-skinne og vægmontering
    IP30
    Driftstemperatur -40 til +75°C

    Pris 1.345,00  DKK
    Varenummer ETH-RJ45G-SFP2
    Fysisk på lager  
  • 2 + 2 ports Medie konverter...

    2 + 2 ports Medie konverter med 2 x SFP 100/1000Mbit, 2 x 10/100/1000Mbit RJ45, Multi Mode eller Single Mode, PoE++, 12 -56VDC

    2 x 10/100/1000BASE-T RJ45 med IEEE 802.3bt PoE++ udgang
    2 x SFP-slot 1000BASE-X og 100BASE-FX TC-dual mode
    Supporterer SFP moduler til Single Mode og Multi Mode 100Mbit og 1000Mbit
    PoE++ power op til 95 Watt til PoE port
    Leverer 54VDC over RJ45 Ethernet kabel til udstyr med Ethernet-PoE-port
    Automatisk detektering af IEEE 802.3bt-udstyr - beskytter ikke PoE udstyr mod at blive beskadiget
    IEEE 802.3af / at / bt splitter-enheder kompatible
    DIP-switch: Valg af standard / Legacy-tilstand
    DIN-skinne og vægmontering
    12 - 56V DC redundant strøm med omvendt polaritetsbeskyttelse
    Strømforsyning tilkøbes
    Mål: 153 x 85 x 55 mm
    Driftstemperatur -40 til +75°C

    Pris 2.248,00  DKK
    Varenummer ETH-RJ45G-2S2LP
    På vej ind