Til SFP mini GBIC modul

Mediekonverter med slot til SFP optisk transceiver med LC. SFP transceiveren er med mini GBIC og fås i mange varianter. Single Mode 9/125my med forskellige sendeeffekter. Rækkevidde op til over 100km. SFP modul til Multi Mode 50/125my og 62.5/125my. Multi Mode SFP modulerne supporterer både 50 og 62.5/125my. Rækkevidden på Multi Mode ved 62.5/125my er typisk op til 500meter. Samme SFP modul med 50/125my fiber er rækkevidden typisk op til 2km.

Til SFP mini GBIC modul

Der er 17 varer.

Viser 1-17 af 17 element(er)

Aktive filtre

  • Mediekonverter RJ45 til...

    Mediekonverter RJ45 til fiber, Managed. RJ45 10/100/1000Mbit. Fiber 100/1000Mbit SFP, Single Mode og Multi Mode, -30 - +75°C

    Managed mediekonverter 100/1000Mbit SFP modul til RJ45
    1 x RJ45 10/100/1000Mbit
    1 x SFP 100/1000Mbit Single Mode eller Multi Mode
    SFP modul er som standard til LC stik, duplex
    Med QoS og kan administreres fra Web/SNMP
    Alarm ved port-fejl
    12 - 48VDC, 8Watt, redundant input
    PSU medfølger ikke
    Mål: 135 x 85 x 32mm (L x D x B)
    DIN beslag

    Pris 1.142,00  DKK
    Varenummer ETH-RJ45-SFP-G-M
    På vej ind  
  • Mediekonverter RJ45 til...

    Mediekonverter RJ45 til fiber. RJ45 10/100/1000Mbit. Fiber 100/1000Mbit SFP slot Single Mode eller Multi Mode, PoE+, 48-55VDC.

    RJ45 til Fiber Medie konverter med PoE (PSE)
    1 Ports PoE+ (30W) Injector til udstyr
    1 x RJ45 10/100/1000Mbit, Port Auto MDI/MDI-X
    1 x SFP port 100/1000Mbit til Single Mode eller Multi Mode
    Auto Negotiation Speed, Half/Full Duplex
    Indbygget Link Fault Pass-through (LFP) Far End Fault (FEF)
    Jumbo Frame: 10k bytes
    Forsyningsspænding: 48~55VDC
    Overload Current Protection
    DIN-Skinne og væg montering
    IP30

    Pris 1.726,00  DKK
    Varenummer ANR-IMP-C1000-SFP
    På vej ind  
  • Mediekonverter RJ45 til...

    Mediekonverter RJ45 til fiber. RJ45 10/100/1000Mbit. Fiber 100/1000Mbit SFP slot Single Mode eller Multi Mode PoE+ -40°C to 80°C

    Kompakt RJ45 til Fiber Medie konverter udvidet temperatur
    RJ45 til Fiber mediekonverter med PoE+ (PSE)
    1 Ports PoE+ (30W) Injector til udstyr
    1 x RJ45 10/100/1000Mbit, Port Auto MDI/MDI-X
    1 x SFP port 100/1000Mbit til Single Mode eller Multi Mode
    Auto Negotiation Speed, Half/Full Duplex
    Indbygget Link Fault Pass-through (LFP) Far End Fault (FEF)
    Forsyningsspænding: 48 - 55VDC
    Temperaturområde: -40 - +80°C
    Overload Current Protection
    DIN-Skinne og væg montering
    IP30

    Pris 2.705,00  DKK
    Varenummer ANR-IMP-C1000-SFP-T
    På vej ind  
  • Mediekonverter RJ45 til...

    Mediekonverter RJ45 til fiber. RJ45 10/100/1000Mbit. Fiber 1000Mbit SFP slot. Single Mode eller Multi Mode PoE+ PSE, 52~56VDC

    1000Mbit mediekonverter med PoE+ til udstyr
    PoE er PSE (Power Sourcing Equipment)
    PoE+ op til 30 Watt up på porten
    1 x RJ45 10/100/1000Mbit med PoE+ (PSE)
    1 x SFP slot til 1000Mbit Single Mode eller Multi Mode
    802.3, 802.3u, 802.3ab, 802.3z, 802.3at, 802.3af
    IEEE 802.3x Full-Duplex Flow-Control
    Auto MDI/MDI-X function
    Dimensioner: 94 x 70 x 26 mm
    Driftstemperatur: 0°C to +50°C
    Spændingsforsyning: 52~56VDC / 0,6A

    Pris 1.462,00  DKK
    Varenummer ANR-FCU-2805P-SFP
    Fysisk på lager  
  • 2 + 2 ports Medie konverter...

    2 + 2 ports Medie konverter med 2 x SFP 100/1000Mbit, 2 x 10/100/1000Mbit RJ45, Multi Mode eller Single Mode, PoE++, 12 -56VDC

    2 x 10/100/1000BASE-T RJ45 med IEEE 802.3bt PoE++ udgang
    2 x SFP-slot 1000BASE-X og 100BASE-FX TC-dual mode
    Supporterer SFP moduler til Single Mode og Multi Mode 100Mbit og 1000Mbit
    PoE++ power op til 95 Watt til PoE port
    Leverer 54VDC over RJ45 Ethernet kabel til udstyr med Ethernet-PoE-port
    Automatisk detektering af IEEE 802.3bt-udstyr - beskytter ikke PoE udstyr mod at blive beskadiget
    IEEE 802.3af / at / bt splitter-enheder kompatible
    DIP-switch: Valg af standard / Legacy-tilstand
    DIN-skinne og vægmontering
    12 - 56V DC redundant strøm med omvendt polaritetsbeskyttelse
    Strømforsyning tilkøbes
    Mål: 153 x 85 x 55 mm
    Driftstemperatur -40 til +75°C

    Pris 2.720,00  DKK
    Varenummer ETH-RJ45G-2S2LP
    På vej ind  
  • IGT-805AT, Industrial 10/100/1000BASE-T to 100/1000BASE-X SFP Media Converter -40~75°

    Mediekonverter RJ45 til fiber. RJ45 10/100/1000Mbit. Fiber 100/1000Mbit SFP slot, Single Mode og Multi Mode, WDM -40 til +75°C

    100/1000Mbit fiber mediekonverter til RJ45
    1 x RJ45 10/100/1000Mbit BASE-T
    1 x SFP slot 100/1000Mbit BASE-X dual mode
    Supporterer WDM SFP moduler (Bi-direktional data på 1 fiber)
    WDM SFP moduler har bølgelængder 1310nm og 1550nm
    IEEE 802.3/802.3u/802.3ab/802.3z
    IP30 metal kabinet
    DIN skinne og vægmontering design
    Forsyningsspænding: 12VDC til 48VDC polaritet beskyttet
    AC forsyningsspænding: 24VAC 50Hz
    PSU medfølger ikke
    Driftstemperatur: -40°C til +75°C

    Pris 969,00  DKK
    Varenummer ETH-RJ45G-SFP-T
    På vej ind  
  • Forbind Single Mode og...

    Forbind Single Mode og Multi Mode netværk 100Mbit og Gigabit med hinanden. 2 x SFP slot, 1 x RJ45 Gigabit -40 - +75°C

    Multi-funktions mediekonverter - har det hele!!
    Sammenkoble 2 fibernet 100Mbit med 1000Mbit
    Sammenkoble 2 fibernet som er Multi Mode og Single Mode
    Mediekonverter med 2 x fiberporte - redundant modus
    Mediekonverter med 2 x fiberporte - switch modus
    Fiber ind på port 1 og Fiber videre fra Port 2 med 1 x RJ45
    SFP slot til 100Mbit, 1Gbit, 2.5Gbit SFP transceivere
    12 - 48VDC redundant og 24VAC
    Strømforbrug: 4,8Watt
    Strømforsyning medfølger ikke
    Mål: 135 x 87 x 32 mm
    Vægt: 505g
    IP30
    Driftstemperatur -40 til +75°C
    DIN-skinne og vægmontering

    Pris 1.574,00  DKK
    Varenummer ETH-RJ45G-SFP2
    Fysisk på lager  
  • MINI mediekonverter RJ45...

    MINI mediekonverter RJ45 til fiber. RJ45 10/100Mbit. Fiber 100Mbit SFP slot Single Mode eller Multi Mode, 12 - 60VDC

    Altid plads til en af verdens mindste mediekonverter
    Super egnet til indbygning i kamerahuse eller hvor pladsen er trang
    100Mbit SFP fiber-port - Single Mode eller Multi Mode
    1 x 10/100Mbit RJ45
    12 - 60VDC eller 18 - 36 VAC
    Temperaturomtåde: -40° - +75° C
    5% to 95% luftfugtighed
    IP40 tæthed
    36 x 59 x 49mm (H x B x D)
    DIN beslag

    Pris 765,00  DKK
    Varenummer ETH-RJ45-P
    Fysisk på lager  
  • Mediekonverter RJ45 til...

    Mediekonverter RJ45 til fiber. RJ45 10/100/1000Mbit. Fiber 100/1000Mbit SFP slot, Single Mode eller Multi Mode PoE+ PSE

    Mediekonverter til 100/1000Base-X SFP transceiver
    Til SFP-modul, Single Mode eller Multi Mode
    1 x RJ45 10/100/1000Base-TX PoE+
    1 x SFP 100/1000Mbit
    Strømforsyning: 48-56VDC
    PSU medfølger ej
    End-span PoE (1/2(+), 3/6(-))
    PoE effekt er maks. 36 Watt
    DIN skinne eller væg montering
    Temperatur: -40 til +75°C
    Dimensioner: 30 x 70 x 104 mm

    Pris 1.767,00  DKK
    Varenummer ETH-RJ45-SFP-P+T
    På vej ind  
  • Mediekonverter RJ45 til...

    Mediekonverter RJ45 til fiber. RJ45 10Gbit/5Gbit/2.5Gbit/1Gbit/100Mbit. Fiber 10Gbit SFP slot. Single Mode eller Multi Mode

    1 x 10G / 5G / 2.5G / 1G / 100BASE-T RJ45 interface med auto MDI / MDI-X funktion
    1 x 10GBASE-X SFP slot til Single Mode eller Multi Mode
    100 meter over Cat 6A / Cat7 ved 10Gbps
    Ekstern 5V DC, 2A strømforsyning
    PSU medfølger ikke
    Plug and Play installation
    DIN-skinne og vægmontering design

    Pris 1.746,00  DKK
    Varenummer FIBER-ETH-SFP-10G
    På vej ind  
  • Mediekonverter RJ45 til 2 x...

    Mediekonverter RJ45 til 2 x fiber. Rj45 10/100/1000Mbit: Fiber 2 x SFP slot 100/1000Mbit, Single Mode eller Multi Mode, PoE++

    1 x 10/100/1000BASE-T RJ45 med IEEE 802.3bt PoE++
    2 x SFP-slot 1000BASE-X og 100BASE-FX TC dual mode
    Supporterer SFP moduler til Single Mode og Multi Mode 100Mbit og 1000Mbit
    PoE++ power op til 95 watt til PoE port
    Leverer 54VDC over RJ45 Ethernet kabel til udstyr med Ethernet-PoE-port
    Automatisk detektering af IEEE 802.3bt-udstyr - beskytter ikke PoE udstyr mod at blive beskadiget
    IEEE 802.3af / at / bt splitter-enheder kompatible
    DIP-switch: Valg af standard / Legacy-tilstand
    DIN-skinne og vægmontering
    12 - 56V DC redundant strøm med omvendt polaritetsbeskyttelse
    Strømforsyning tilkøbes
    Driftstemperatur -40 til 75°C

    Pris 2.573,00  DKK
    Varenummer ETH-RJ45G-SFP2P+
    Fysisk på lager  
  • Mediekonverter RJ45 til...

    Mediekonverter RJ45 til Fiber. RJ45 10/100/1000Mbit. Fiber 100/1000Mbit SFP Single Mode eller Multi Mode 9 - 48VDC

    100/1000Mbit Mediekonverter med udvidet temperatur
    1 x RJ45 10/100/1000BASE-T
    1 x SFP slot 100/1000Mbit Single Mode eller Multi Mode
    Forsyningsspænding: 9 - 48VDC redundant strøm
    Kan også tilsluttes 24VAC
    Strømforbrug: 2Watt
    Strømforsyning medfølger ej
    Mål: 104 x 70 x 30 mm
    IP30 metalhus
    DIN-skinne og vægmontering
    Vægt: 251g
    Driftstemperatur -40 til +75°C

    Pris 829,00  DKK
    Varenummer ETH-RJ45G-SFP-MG
    Fysisk på lager