Antaira

Industrielle Switche, Routere, Access Points

Robust konstruktion og  fra -40 til +750C

Forsyningsspænding fra 12 - 36VDC - 48VDC - 57VDC med redundant.

Antaira

Der er 61 varer.

Viser 1-20 af 61 element(er)
5 ports Industriel...

5 ports Industriel 10/100/1000Mbit switch, PoE+ (30W), DIN-beslag, -10 - +70°C, 12 - 36VDC

4 x 10/100/1000Mbit, PoE+ (30W) IEEE 802.3at
1 x 10/100/1000Mbit
Store-and-Forward Switching Architecture
10Gbps Back-Plane
8K MAC Address Tabel
10.0 Kbytes Jumbo Frame
Overspænding 2kV DC
ESD beskyttelse 6kV DC
Redundant Power Input Design: 12 - 36VDC
1 Relay Output til Power fejl alarm
IP30 Rugged Metalkabinet
DIN-Rail and Wall Mount inklusiv
Driftstemperatur:-10 -+70°C

Pris 2.760,00 kr.
Varenummer ANR-LNP-0500G-24
På vej ind  
  • 5 ports Industriel...

    5 ports Industriel 10/100/1000Mbit switch, PoE+ (30W), DIN-beslag, -40 - +75°C, 12 - 36VDC

    4 x 10/100/1000Mbit, PoE+ (30W) IEEE 802.3at
    1 x 10/100/1000Mbit
    Store-and-Forward Switching Architecture
    10Gbps Back-Plane
    8K MAC Address Tabel
    10.0 Kbytes Jumbo Frame
    Overspænding 2kV DC
    ESD beskyttelse 6kV DC
    Redundant Power Input Design: 12 - 36VDC
    1 Relay Output til Power fejl alarm
    IP30 Rugged Metalkabinet
    DIN-Rail and Wall Mount inklusiv
    Driftstemperatur:-40 -+75°C

    Pris 2.991,00 kr.
    Varenummer ANR-LNP-0500G-24-T
    På vej ind  
  • 5 ports Industriel...

    5 ports Industriel 10/100Mbit managed switch. DIN-beslag. -10 - +70°C, 12 - 48VDC

    5 x 10/100Mbit managed switch. 5 x RJ45
    Redundant - RSTP, G.8032 ERPS (Recovery Time <50ms)
    Konfiguration: Web Console, Telnet, CLI Command
    IGMP v1/v2, op til 256 grupper
    QoS (IEEE802.1p) og CoS/ToS
    IEEE802.1Q VLAN, SNMP v1/v2c
    System advarsler via E-Mail
    Redundant Power Input: 12 - 48VDC
    Metal IP 30, DIN-beslag og væg beslag
    Driftstemperatur: -10 to +70 °C

    Pris 2.657,00 kr.
    Varenummer ANR-LMX-0500
    På vej ind  
  • 5 ports Industriel...

    5 ports Industriel 10/100/1000Mbit switch, PoE+ (30W), DIN-beslag, -40 - +75°C, 48 - 55VDC

    4 x 10/100/1000Mbit, PoE+ (30W) IEEE 802.3at
    1 x 10/100/1000Mbit
    Store-and-Forward Switching Architecture
    10Gbps Back-Plane
    8K MAC Address Tabel
    10.0 Kbytes Jumbo Frame
    Overspænding 2kV DC
    ESD beskyttelse 6kV DC
    Redundant Power Input Design: 48 - 55VDC
    1 Relay Output til Power fejl alarm
    IP30 Rugged Metalkabinet
    DIN-Rail and Wall Mount inklusiv
    Udvidet driftstemperatur:-40 -+75°C

    Pris 2.298,00 kr.
    Varenummer ANR-LNP-0500G-T
    På vej ind  
  • 8 ports Industriel...

    8 ports Industriel 10/100/1000Mbit switch, DIN-beslag, -10 - +70°C, 12 - 48VDC

    8 x 10/100/1000Mbps, RJ45
    Netværk Broadcast Storm Protection
    Netværk redundant: RSTP/MSTP, ogh G.8032 ERPS (Recovery time <50ms)
    Konfiguration: Web Console, Serial, CLI Command
    IGMP v1/v2 snooping
    IEEE 802.1Q VLAN, SNMP v1/v2c/v3
    Redundant power input 12 - 48VDC
    Relæudgang til port afbrydelses alarm
    System alarm via e-mail
    DIN-Rail og vægbeslag
    Temperatur: -10°C til +70°C

    Pris 3.684,00 kr.
    Varenummer ANR-LMX-0800G
    På vej ind  
  • 5 ports Industriel...

    5 ports Industriel 10/100/1000Mbit switch, PoE+ (30W), DIN-beslag, -10 - +70°C, 48 - 55VDC

    4 x 10/100/1000Mbit, PoE+ (30W) IEEE 802.3at
    1 x 10/100/1000Mbit
    Store-and-Forward Switching Architecture
    10Gbps Back-Plane
    8K MAC Address Tabel
    10.0 Kbytes Jumbo Frame
    Overspænding 2kV DC
    ESD beskyttelse 6kV DC
    Redundant Power Input Design: 48 - 55VDC
    1 Relay Output til Power fejl alarm
    IP30 Rugged Metalkabinet
    DIN-Rail and Wall Mount inklusiv
    Driftstemperatur:-10 -+70°C

    Pris 2.067,00 kr.
    Varenummer ANR-LNP-0500G
    På vej ind  
  • 6 ports Industriel...

    6 ports Industriel 10/100Mbit + 2 ports 100Mbit SC, Single Mode, managed switch. DIN-beslag. -10 - +70°C, 12 - 48VDC

    6 x 10/100Mbit RJ45 og 2 x 100Mbit SC fiber porte, Single-Mode - 30km
    Netværk redundant: STP/RSTP/MSTP, og G.8032 ERPS (Recovery Time <50ms)
    IPv4/IPv6, og DHCP option 66/67/82
    Modbus/TCP Protocol for Device Management og monitoring
    Konfiguration: Web Console, Telnet, CLI Command
    IGMP for Multicast Traffic Filtering
    Enhanced Network Security med IEEE802.1X, SNMP v1/v2c/v3, HTTPS, og SSH/SSL
    Port Lock Function for ikke autoriserede Access Based on MAC Address Blocking
    Auto alarm via e-mail, relæ output
    RMON Function for Efficient Network Monitoring
    Port Mirroring for Online Diagnostic
    Temperatur -10°C til 70°C

    Pris 4.146,00 kr.
    Varenummer ANR-LMX-0802-S3
    På vej ind  
  • 4 ports Industriel...

    4 ports Industriel 10/100/1000Mbit + 4 ports 100/1000Mbit SFP slot, managed switch. DIN-beslag. -10 - +70°C, 12 - 48VDC

    4 x 10/100/1000Mbit RJ45
    4 x 100/1000Mbit SFP slot
    Netværk redundant: STP/RSTP/MSTP, og G.8032 ERPS (Recovery Time <50ms)
    Modbus/TCP Protocol for Device Management og monitoring
    IPv4/IPv6, og DHCP option 66/67/82
    Konfiguration: Web Console, Telnet, CLI Command
    IGMP for Multicast Traffic Filtering
    Enhanced Network Security med IEEE802.1X, SNMP v1/v2c/v3, HTTPS, og SSH/SSL
    Auto alarm via e-mail, relæ output
    Temperatur -10°C til 70°C

    Pris 4.839,00 kr.
    Varenummer ANR-LMX-0804G-SFP
    På vej ind  
  • 8 ports Industriel...

    8 ports Industriel 10/100/1000Mbit + 2 ports 100/1000Mbit SFP slot, managed switch. DIN-beslag. -10 - +70°C, 12 - 48VDC

    8 x 10/100/1000Mbit RJ45
    2 x 100/1000Mbit SFP slot
    Netværk redundant: STP/RSTP/MSTP, og G.8032 ERPS (Recovery Time <50ms)
    IPv4/IPv6, og DHCP option 66/67/82
    Modbus/TCP Protocol for Device Management og monitoring
    Konfiguration: Web Console, Telnet, CLI Command
    IGMP for Multicast Traffic Filtering
    Enhanced Network Security med IEEE802.1X, SNMP v1/v2c/v3, HTTPS, og SSH/SSL
    Auto alarm via e-mail, relæ output
    RMON Function for Efficient Network Monitoring
    Temperatur -10°C til 70°C

    Pris 4.204,00 kr.
    Varenummer ANR-LMX-1002G-SFP
    På vej ind  
  • 6 ports Industriel...

    6 ports Industriel 10/100Mbit + 2 ports 100Mbit SC, Multi Mode, managed switch. DIN-beslag. -40 - +75°C, 12 - 48VDC

    6 x 10/100Mbit RJ45 og 2 x 100Mbit SC fiber porte, Multi-Mode - 2km
    Netværk redundant: STP/RSTP/MSTP, og G.8032 ERPS (Recovery Time <50ms)
    IPv4/IPv6, og DHCP option 66/67/82
    Modbus/TCP Protocol for Device Management og monitoring
    Konfiguration: Web Console, Telnet, CLI Command
    IGMP for Multicast Traffic Filtering
    Enhanced Network Security med IEEE802.1X, SNMP v1/v2c/v3, HTTPS, og SSH/SSL
    Port Lock Function for ikke autoriserede Access Based on MAC Address Blocking
    Auto alarm via e-mail, relæ output
    RMON Function for Efficient Network Monitoring
    Port Mirroring for Online Diagnostic
    Temperatur -40°C til 75°C

    Pris 4.262,00 kr.
    Varenummer ANR-LMX-0802-M-T
    På vej ind  
  • 4 ports Industriel...

    4 ports Industriel 10/100Mbit + 2 ports 100Mbit SC, Single Mode, managed switch. DIN-beslag. -10 - +70°C, 12 - 48VDC

    4 x 10/100Mbit RJ45 og 2 x 100Mbit SC fiber porte, Single-Mode - 30km
    Netværk redundant: STP/RSTP/MSTP, og G.8032 ERPS (Recovery Time <50ms)
    IPv4/IPv6, og DHCP option 66/67/82
    Modbus/TCP Protocol for Device Management og monitoring
    Konfiguration: Web Console, Telnet, CLI Command
    IGMP for Multicast Traffic Filtering
    Enhanced Network Security med IEEE802.1X, SNMP v1/v2c/v3, HTTPS, og SSH/SSL
    Port Lock Function for ikke autoriserede Access Based on MAC Address Blocking
    Auto alarm via e-mail, relæ output
    RMON Function for Efficient Network Monitoring
    Port Mirroring for Online Diagnostic
    Temperature -10°C til 70°C

    Pris 3.338,00 kr.
    Varenummer ANR-LMX-0602-S3
    På vej ind  
  • 10 ports Industriel...

    10 ports Industriel 10/100/1000Mbit + 2 ports 100/1000Mbit SFP slot, managed switch. DIN-beslag. -10 - +70°C, 12 - 48VDC

    10 x 10/100/1000Mbit RJ45
    2 x 100/1000Mbit SFP slot
    Netværk redundant: STP/RSTP/MSTP, og G.8032 ERPS (Recovery Time <50ms)
    IPv4/IPv6, og DHCP option 66/67/82
    Modbus/TCP Protocol for Device Management og monitoring
    Konfiguration: Web Console, Telnet, CLI Command
    IGMP for Multicast Traffic Filtering
    Enhanced Network Security med IEEE802.1X, SNMP v1/v2c/v3, HTTPS, og SSH/SSL
    Auto alarm via e-mail, relæ output
    RMON Function for Efficient Network Monitoring
    Temperatur -10°C til 70°C

    Pris 5.507,00 kr.
    Varenummer ANR-LMX-1202G-SFP
    På vej ind  
  • 4 ports Industriel...

    4 ports Industriel 10/100Mbit + 2 ports 100Mbit SC, Multi Mode, managed switch. DIN-beslag. -10 - +70°C, 12 - 48VDC

    4 x 10/100Mbit RJ45 og 2 x 100Mbit SC fiber porte, Multi-Mode - 2km
    Netværk redundant: STP/RSTP/MSTP, og G.8032 ERPS (Recovery Time <50ms)
    IPv4/IPv6, og DHCP option 66/67/82
    Modbus/TCP Protocol for Device Management og monitoring
    Konfiguration: Web Console, Telnet, CLI Command
    IGMP for Multicast Traffic Filtering
    Enhanced Network Security med IEEE802.1X, SNMP v1/v2c/v3, HTTPS, og SSH/SSL
    Port Lock Function for ikke autoriserede Access Based on MAC Address Blocking
    Auto alarm via e-mail, relæ output
    RMON Function for Efficient Network Monitoring
    Port Mirroring for Online Diagnostic
    Temperature -10°C til 70°C

    Pris 3.107,00 kr.
    Varenummer ANR-LMX-0602-M
    På vej ind  
  • 5 ports Industriel...

    5 ports Industriel 10/100Mbit managed switch. DIN-beslag. -40 - +75°C, 12 - 48VDC

    5 x 10/100Mbit managed switch. 5 x RJ45
    Redundant - RSTP, G.8032 ERPS (Recovery Time <50ms)
    Konfiguration: Web Console, Telnet, CLI Command
    IGMP v1/v2, op til 256 grupper
    QoS (IEEE802.1p) og CoS/ToS
    IEEE802.1Q VLAN, SNMP v1/v2c
    System advarsler via E-Mail
    Redundant Power Input: 12 - 48VDC
    Metal IP 30, DIN-beslag og væg beslag
    Driftstemperatur: -40 to +75 °C

    Pris 2.940,00 kr.
    Varenummer ANR-LMX-0500-T
    På vej ind  
  • 4 ports Industriel...

    4 ports Industriel 10/100/1000Mbit switch + 1 x Gbit SFP slot, DIN-beslag, -10 - +70°C, 12 - 48VDC

    4 x 10/100/1000Mbps, RJ45
    1 x 100/1000Mbps SFP slot
    Netværk redundant: RSTP/MSTP, og G.8032 ERPS (Recovery Time <50ms)
    Konfiguration: Web Console, Telnet, CLI Command
    IGMP v1/v2, op til 256 grupper
    IEEE802.1Q VLAN, SNMP v1/v2c
    System alarm via e-mail
    Redundant power input – 12 - 48VDC
    IP30, DIN-Rail og vægbeslag
    Temperatur: -10 - +70°C 

    Pris Ring for pris
    Varenummer ANR-LMX-0501G-SFP
    På vej ind  
  • 8 ports Industriel...

    8 ports Industriel 10/100Mbit, managed switch. DIN-beslag. -10 - +70°C, 12 - 48VDC

    8 x 10/100Mbit switch, 8 x RJ45
    Netværk Broadcast Storm Protection
    Netværk Redundancy: RSTP/MSTP, og G.8032 ERPS (Recovery time <50ms)
    Konfiguration: Web Console, Serial, CLI Command
    IGMP streaming
    QoS (IEEE 802.1p) and CoS/ToS
    IEEE 802.1Q VLAN, SNMP v1/v2c/v3
    Redundant power input: 12 - 48VDC
    Relæ output til alarm ved port afbrydelse
    Alarm via e-mail
    DIN-Rail og vægmontering
    Temperaturområde: -10° til 70° C

    Pris 3.026,00 kr.
    Varenummer ANR-LMX-0800
    På vej ind  
  • 8 ports Industriel...

    8 ports Industriel 10/100Mbit + 2 x 1000Mbit SFP, combi, managed PoE switch. DIN-beslag. -10 - +70°C, 12 - 36VDC

    8 x 10/100Tx IEEE 802.3at/af + 2 x 10/100/1000Mbit RJ45 combi.
    PoE er 30Watt per port
    2 x 100/1000Fx (SFP) fiber port
    Netværk Redundant: RSTP/MSTP, og TG.8032 ERPS (Recovery Time <50ms)
    Konfiguration: Web Console, Telnet, CLI Command
    IGMP op til 256 grupper
    IEEE802.1Q VLAN, SNMP v1/v2c
    PoE, Ping Alarm for PoE porte Power Recycle
    Alarmer via e-mail
    Redundant power input: 12 - 36VDC
    Metal IP30, DIN-Rail og vægbeslag
    Temperatur: -10 - +70°C  

    Pris 6.054,00 kr.
    Varenummer ANR-LMP-1002C-SFP-24
    På vej ind  
  • 8 ports Industriel...

    8 ports Industriel 10/100/1000Mbit PoE + 4 x 100/1000Mbit SFP switch, DIN-beslag, -10 - +70°C, 48 - 55VDC

    8 x 10/100/1000Mbps RJ45 med PoE+ (30W)
    4 x 100/1000Mbps SFP slot
    Netværk redundancy: STP/RSTP/MSTP, og G.8032 ERPS (Recovery Time <50ms)
    IPv4/IPv6, og DHCP option 66/67/82
    Modbus/TCP protocol for Device Management og monitoring
    Konfiguration: Web Console, Telnet, CLI Command
    PoE, ping alarm funktion for PoE porte
    IGMP v1/v2 for Multicast Traffic Filtering
    Udvidet netværk security med IEEE802.1X, SNMP v1/v2c/v3, HTTPS, og SSH/SSL
    Port lock function for unauthoriserede address blokering
    Automatisk advarsel via e-mail og via relæudgang
    Temperatur: -10 - +70°C

    Pris 8.027,00 kr.
    Varenummer ANR-LMP-1204G-SFP
    På vej ind  
  • 8 ports Industriel...

    8 ports Industriel 10/100/1000Mbit PoE + 2 x 100/1000Mbit SFP switch, DIN-beslag, -10 - +70°C, 48 - 55VDC

    8 x 10/100/1000Mbps, RJ45, PoE+ (30 Watt per port)
    2 x 100/1000Mbps SFP slot
    Netværk redundant: RSTP/MSTP, og TG.8032 ERPS (Recovery Time <50ms)
    Konfiguration: Web Console, Telnet, CLI Command
    IGMP v1/v2, op til 256 grupper
    IEEE802.1Q VLAN, SNMP v1/v2c
    System alarm for port afbrydelse, via e-mail
    Redundant power input: 48 - 55VDC
    IP 30 - DIN-rail og vægmontering
    Temperatur: -10 - +70°C

    Pris 5.417,00 kr.
    Varenummer ANR-LMP-1002G-SFP
    På vej ind  
  • 8 ports Industriel...

    8 ports Industriel 10/100/1000Mbit PoE switch, DIN-beslag, -10 - +70°C, 48 - 55VDC

    8 x 10/100/1000Mbps, RJ45, PoE+ (30 Watt per port)
    Netværk redundant: RSTP/MSTP, og TG.8032 ERPS (Recovery Time <50ms)
    Konfiguration: Web Console, Telnet, CLI Command
    IGMP v1/v2, op til 256 grupper
    IEEE802.1Q VLAN, SNMP v1/v2c
    System alarm for port afbrydelse, via e-mail
    Redundant power input: 48 - 55VDC
    IP 30 - DIN-rail og vægmontering
    Temperatur: -10 - +70°C

    Pris 4.841,00 kr.
    Varenummer ANR-LMP-0800G
    På vej ind