Fiber

Fiber switch ⇒ Kæmpe udvalg af fiber switche fra DANBIT

Fiber

Der er 42 varer.

Viser 1-20 af 42 element(er)

Aktive filtre

2 kanals Fiber Optisk...

2 kanals Fiber Optisk Bypass switch, op til 100Gbps, LC Single Mode, under 8mS skiftetid, 9 - 48VDC, 24VAC, -40 - +75°C

2-kanals duplex eller 4-kanals simplex fiber optisk bypass omskifter
Fiberhastigheder 100 Gbps/40 Gbps/10 Gbps/1 Gbps/100 Mbps
Single Mode med LC-stik
Optisk Bypass fall back omskifter
Swiche-tid <8ms
1dB Insertion loss (gennemgangstab)
Meget stor pålidelighed på kritiske netværkslink
IP30 tæt metalhus
Forsyningsspænding 9 ~ 48VDC eller 24VAC, 0,6Watt
DIN-skinne og vægmontering
Relæudgang for advarsel om strømafbrydelse
Driftstemperatur: -40 til +75°C
Industri-grade design
Mål: 135 x 87 x 32 mm

Pris 3.049,00  DKK
Varenummer FIBER-BYPASS-LCS
  • Ny
På vej ind  
  • 2 kanals Fiber Optisk...

    2 kanals Fiber Optisk Bypass switch, op til 100Gbps, LC Multi Mode, under 8mS skiftetid, 9 - 48VDC, 24VAC, -40 - +75°C

    2-kanals duplex eller 4-kanals simplex fiber optisk bypass omskifter
    Fiberhastigheder 100 Gbps/40 Gbps/10 Gbps/1 Gbps/100 Mbps
    Multi Mode med LC-stik
    Optisk Bypass fall back omskifter
    Swiche-tid <8ms
    1dB Insertion loss (gennemgangstab)
    Meget stor pålidelighed på kritiske netværkslink
    IP30 tæt metalhus
    Forsyningsspænding 9 ~ 48VDC eller 24VAC, 0,6Watt
    DIN-skinne og vægmontering
    Relæudgang for advarsel om strømafbrydelse
    Driftstemperatur: -40 til +75°C
    Industri-grade design
    Mål: 135 x 87 x 32 mm

    Pris 3.049,00  DKK
    Varenummer FIBER-BYPASS-LCM
    • Ny
    På vej ind  
  • 2 kanals Fiber Optisk...

    2 kanals Fiber Optisk Bypass switch, op til 100Gbps, SC Single Mode, under 8mS skiftetid, 9 - 48VDC, 24VAC, -40 - +75°C

    2-kanals duplex eller 4-kanals simplex fiber optisk bypass omskifter
    Fiberhastigheder 100 Gbps/40 Gbps/10 Gbps/1 Gbps/100 Mbps
    Single Mode med SC-stik
    Optisk Bypass fall back omskifter
    Swiche-tid under 8ms
    1dB Insertion loss (gennemgangstab)
    Meget stor pålidelighed på kritiske netværkslink
    IP30 tæt metalhus
    Forsyningsspænding 9 ~ 48VDC eller 24VAC, 0,6Watt
    DIN-skinne og vægmontering
    Relæudgang for advarsel om strømafbrydelse
    Driftstemperatur: -40 til +75°C
    Industri-grade design
    Mål: 135 x 87 x 32 mm

    Pris 3.049,00  DKK
    Varenummer FIBER-BYPASS-SCS
    • Ny
    På vej ind  
  • 2 kanals Fiber Optisk...

    2 kanals Fiber Optisk Bypass switch, op til 100Gbps, SC Multi Mode, under 8mS skiftetid, 9 - 48VDC, 24VAC, -40 - +75°C

    2-kanals duplex eller 4-kanals simplex fiber optisk bypass omskifter
    Fiberhastigheder 100 Gbps/40 Gbps/10 Gbps/1 Gbps/100 Mbps
    Multi Mode med SC-stik
    Optisk Bypass fall back omskifter
    Swiche-tid under 8ms
    1dB Insertion loss (gennemgangstab)
    Meget stor pålidelighed på kritiske netværkslink
    IP30 tæt metalhus
    Forsyningsspænding 9 ~ 48VDC eller 24VAC, 0,6Watt
    DIN-skinne og vægmontering
    Relæudgang for advarsel om strømafbrydelse
    Driftstemperatur: -40 til +75°C
    Industri-grade design
    Mål: 135 x 87 x 32 mm

    Pris 3.049,00  DKK
    Varenummer FIBER-BYPASS-SCM
    • Ny
    På vej ind  
  • 8 Ports RJ45 10/100Mbps + 2...

    8 Ports RJ45 10/100Mbps + 2 x 1Gbit SFP port, PoE, LAN, 52V DC

    1 x 1Gbit SFP port, combo med RJ45 1Gbit.
    1 x 1Gbit SFP port, Uplink med RJ45 1 Gbit.
    8 x RJ 45 PoE
    2 x SFP
    1 x Combo eller uplink til RJ45
    <6W per PoE
    Ethernet standard: IEEE802.2, IEEE 802.3u, IEEE802.3af, IEEE802.3at
    Strømforsyning: DC48V - 52V

    Pris 760,00  DKK
    Varenummer ESW8-POE-COMBO
    Fysisk på lager  
  • Managed Switch, 8 porte...

    Managed Switch, 8 porte 10/100/1000Mbit RJ45, PoE + 2 porte 100/1000Mbit SFP

    8 x 10/100/1000BASE-T RJ45 Auto-MDI/MDIX Porte
    2 x 1000BASE-SX/LX/BX SFP interface
    8 POE injektor porte med 802.3ay/af
    PoE standard 802.3at
    60GB non-blocking
    32Mbits Data buffer
    IEEE 802.3X pause frame for duplex
    IP30 aluminium
    Din rail kit og væg montering
    Alarm relæ 1A, 24V DC
    2 x Digital output (DI)
    2 x Digital output (DO) 24v DC, 100mA max
    Dimensioner: 72 x 107 x 152mm
    Vægt: 1684g 
    Forsyning: 48-56 V DC

    Pris 6.284,00  DKK
    Varenummer ESW8G-M-SFP4P
    Fysisk på lager  
  • IGS-5225-4T2S, Industrial L2+ 4-Port 10/100/1000T + 2-Port 100/1000X SFP Managed Switch

    4 ports 10/100/1000Mbit RJ45 + 2 ports 100/1000Mbit SFP slot, Managed switch, 12 - 48VDC og 24VAC

    Fast Ring, Redundant Ring for kritisk netværk
    IEEE 1588 Time Protocol, supporterer MEF service og synkront Ethernet
    Supporterer MODBUS TCP protocol
    Supporterer IGMP Snooping
    4 x 10/100/1000Mbps RJ45 porte
    2 x 100/1000Mbit SFP porte
    12 - 48VDC, redundant input
    24VAC forsyningsspænding er også mulig
    IP30 metalkabinet med DIN-beslag
    Temperaturområde fra -40 til +75°C

    Pris 2.311,00  DKK
    Varenummer ESW4SFP2
    Fysisk på lager  
  • 20 ports Managed fiber...

    20 ports Managed fiber switch - Stackable. 20 x 100/1000Mbit SFP slot. 4 x Combo SFP 10Gbit/1Gbit / RJ45. 230VAC/48VDC

    20 x 100/1000Mbit BASE-X SFP slots
    4 x 10/100/1000Mbit RJ45 delt med Port-1 til Port-4
    4 x 10Gbit BASE-SR/LR SFP+ slots SFP
    IP-Stacking op til 6 enheder
    Gigabit TP, SFP og 10G SFP+ grænseflader
    Hardware stacking op til 6 enheder
    Switch-serier stablet i en logisk enhed
    Stablingsarkitektur understøtter redundant Ring mode
    IPv4 IGMP/ IPv6 MLD snooping v1, v2 og v3
    MVR (Multicast VLAN-registrering)
    Ethernet Ring Protection Switching
    Forsyningsspænding: 100 - 240VAC og 36 - 72VDC 2.5A
    Mål: 440 x 280 x 44 mm (1U)
    Driftstemperatur: 0 - +50°C
    DIN-beslag

    Pris 5.338,00  DKK
    Varenummer ESW20SFP4SFP+
    • Ny
    På vej ind