1000 Mbit

Med et GBIC/SFP-modul kan du opnå en overførselshastighed på 1000Mbit med både multimode og singlemode. Med singlemode kan vi tilbyde afstande op til 50km, og multimode med en afstand op til 2 km.

1000Mbit GBIC/SFP modul - Singlemode og Multimode

1000 Mbit

Der er 13 varer.

Viser 1-13 af 13 element(er)

Aktive filtre

  • SFP modul multifiber 1,25G...

    SFP modul multifiber 1,25G op til 40 KM singlemode LC

    Data-rate of 1.25Gbps til fiberkabler
    1310nm DFB laser og PIN photodetector for 40km transmission
    kompatibel med SFP MSA and SFF-8472 with duplex LC receptacle
    Kompatibel med SONET OC-24-LR-1 og RoHS
    Switch til switch interace
    Router/server interface
    +3.3V single power supply
    Driftstemperatur: 0 to +70°C
    Produktet består af to stk SFP moduler

    Pris 112,00  DKK
    Varenummer CNV-SFP1G-S40
    Fysisk på lager  
  • USB 3.0 adapter til fiber...

    USB 3.0 adapter til fiber ethernet SFP gigabit

    USB 3.0 fiber SFP adapter
    Chipset: Realtek RTL8153
    USB 3.0
    1000 Mbit
    SFP - LC
    Integreret 10/100/1000M tranciever
    support CDC-EDC
    OS support: Win7/8/10/vista/server09(12/Linux/dos

    Pris 462,00  DKK
    Varenummer CNV-FIBER-USB
    På vej ind  
  • SFP modul multifiber 1,25G...

    SFP modul multifiber 1,25G op til 10KM singlemode LC

    Dual data-rate of 1.25Gbps/1.063Gbps
    1310nm FP laser and PIN photodetector for 10km transmission
    Kompatibel med SFP MSA og SFF-8472 med duplex LC receptacle
    Kompatibel med SONET OC-24-LR-1
    Kompatibel med RoHS
    Switch til switch interface
    Router/server interface
    +3.3V single power supply
    Driftstemperatur: 0 to +70°C
    Produktet består af to stk SFP moduller

    Pris 74,00  DKK
    Varenummer CNV-SFP1G-S10+
    Fysisk på lager  
  • SFP modul singlemode med...

    SFP modul singlemode med 1.25GB, bi-direktional tranciever, 3km, Tx1310 RX1550

    Data-rate 1.25 gigabit
    Simplex LC Connector Bi-Directional SFP+ Optical Transceiver
    Op til 3km på 3/125um SMF
    A:1310nm DFB Laser transmitter,1550nmreceiver
    B:1550nm DFB Laser transmitter,1310nm receiver
    Kompatibel med IEEE 802.3ae
    Kompatibel med SFP+ MSA SFF-8431
    Router/Server interface
    Driftstemperatur: 0 ~ 70 °C
    RoHS og Lead Free kompatibel
    Produktet består af to enheder

    Pris 85,00  DKK
    Varenummer CNV-SFP1G-BIDI-A
    Fysisk på lager  
  • SFP modul singlemode med...

    SFP modul singlemode med 1.25GB, bi-direktional tranciever, 3km, Rx1310 Tx1550

    Data-rate 1.25 gigabit
    Simplex LC Connector Bi-Directional SFP+ Optical Transceiver
    Op til 3km på 3/125um SMF
    A:1310nm DFB Laser transmitter,1550nmreceiver
    B:1550nm DFB Laser transmitter,1310nm receiver
    Kompatibel med IEEE 802.3ae
    Kompatibel med SFP+ MSA SFF-8431
    Router/Server interface
    Driftstemperatur: 0 ~ 70 °C
    RoHS og Lead Free kompatibel
    Produktet består af to enheder

    Pris 85,00  DKK
    Varenummer CNV-SFP1G-BIDI-B
    Fysisk på lager