1000 Mbit / 1 Gigabit

Med et GBIC/SFP-modul kan du opnå en overførselshastighed på 1000Mbit med både multimode og singlemode. Med singlemode kan vi tilbyde afstande op til 50km, og multimode med en afstand op til 2 km.

1000Mbit GBIC/SFP modul - Singlemode og Multimode

1000 Mbit / 1 Gigabit

Der er 12 varer.

Viser 1-12 af 12 element(er)

Aktive filtre

1.25Gbps SFP modul...

1.25Gbps SFP modul bi-direktional optisk tranciever, 3km, Tx: 1310nm RX: 1550nm

Bi-direktionel SFP+ modul med data rate på 1.25Gbit
Simplex LC Connector
i-Directional SFP+ Optical Transceiver
Op til 3km på 9/125um SMF
A:1310nm DFB Laser transmitter,1550nmreceiver
B:1550nm DFB Laser transmitter,1310nm receiver
Kompatibel med IEEE 802.3ae
Kompatibel med SFP+ MSA SFF-8431
Router/Server interface
Driftstemperatur: 0 ~ 70 °C
RoHS og Lead Free kompatibel

Pris 336,00  DKK
Varenummer CNV-SFP1G-BIDI-A
Fysisk på lager  
  • 1.25Gbit SFP modul...

    1.25Gbit SFP modul Bi-direktional optisk tranciever, Single Mode 3km, Rx:1310nm Tx:1550nm

    Bi-direktional optisk tranciever data rate på 1.25Gbit
    Simplex LC Connector
    Bi-Directional SFP+ Optical Transceiver
    Op til 3km på 9/125um
    A:1310nm DFB Laser transmitter,1550nmreceiver
    B:1550nm DFB Laser transmitter,1310nm receiver
    Kompatibel med IEEE 802.3ae
    Kompatibel med SFP+ MSA SFF-8431
    Router/Server interface
    Driftstemperatur: 0 ~ 70 °C
    RoHS og Lead Free kompatibel
    Produktet består af to enheder

    Pris 336,00  DKK
    Varenummer CNV-SFP1G-BIDI-B
    Fysisk på lager  
  • 1000 Mbit SFP modul til...

    1000 Mbit SFP modul til RJ45 1000BASE-T, copper SFP transceiver, 100 meter

    Op til 1.25Gb/s bi-direktional
    1.25 Gigabit over cat 5 kabel
    Hot plug SFP med RJ45 hun
    TX Disable and RX Los/without Los function
    Fully metallic enclosure for low EMI
    Low power dissipation (1.05 W typical)
    Compact RJ-45 connector assembly
    Access to physical layer IC via 2-wire serial bus
    1000 BASE-T operation in host systems with SERDES interface
    Driftstemperatur: 0°C to +70°C

    Pris 294,00  DKK
    Varenummer CNV-SFP1G-RJ45
    Fysisk på lager  
  • 1.25Gbps SFP modul Single...

    1.25Gbps SFP modul Single Mode LC. Op til 10 km

    Dual data-rate of 1.25Gbps/1.063Gbps
    1310nm FP laser and PIN photodetector for 10km transmission
    Kompatibel med SFP MSA og SFF-8472 med duplex LC receptacle
    Kompatibel med SONET OC-24-LR-1
    Switch til switch interface
    Router/server interface
    +3.3V single power supply
    Driftstemperatur: 0 to +70°C

    Pris 297,00  DKK
    Varenummer CNV-SFP1G-S10+
    Fysisk på lager  
  • 1.25Gbps SFP modul Single...

    1.25Gbps SFP modul Single Mode fiber LC op til 40 km

    Data-rate of 1.25Gbps til fiberkabler
    1310nm DFB laser og PIN photodetector for 40km transmission
    kompatibel med SFP MSA and SFF-8472 with duplex LC receptacle
    Kompatibel med SONET OC-24-LR-1 og RoHS
    Switch til switch interface
    Router/server interface
    +3.3V single power supply
    Driftstemperatur: 0 to +70°C
    Produktet består af to stk SFP moduler

    Pris 376,00  DKK
    Varenummer CNV-SFP1G-S40
    Fysisk på lager