Multimode LC-SC omformerkabel 62,5-125µm, 0,5 meter

Fiberkabel med 2 X LC og 2 X SC hanstik, Duplex 62,5/125 μm.

Forhandles i flere længder. 

Varenummer: K-FIBER-LC-SC0.5

DKK 83,00 ekskl. moms

Beskrivelse

Multimode LC«SC omformerkabler, 62,5/125 µm.

Tyndt fiberkabel med en diameter på 3,0 mm.

Kablet har 2 x LC hanstik og 2 x SC hanstik.

Der er en leder til at modtage og en leder til at sende (fuld duplex).

God rabat gives ved køb af større mængder!

Andre længder og farver kan fremstilles efter ønske. Kontakt salgsafdelingen på tlf. 56662020 eller salg@danbit.dk