RS232/422/485 til Single Mode fiber konverter, ST stik, op til 40km

Single mode fiberkonverter fra seriel (RS232 / RS422 / RS485)
Med 2 enheder kan du lave en transparent seriel bus over fiberkable.
Giver en 100% galvanisk isolation og transientbeskyttelse
Seriel forbindelse over lang afstand op tol 40km
Tilkøb strømforsyning (12 - 48VDC eller 12 - 32VAC)
Kableforbindelsen er med skrueterminaler, fiberkabel med ST

Varenummer: CNV-UNI-FK40

DKK 2.009,00 ekskl. moms

Beskrivelse

Fibertype: Singlemode

Serielype: RS232, RS422 og RS485

Hastighed: RS232/422/485: op til 921,6 Kbit/s

Lyslederafstand: Op til 40 km.

Dataoverførsel: Overfører Tx og Rx (Software handshake)

Lysleder type: 8.3/125 og 9/125 µm

Bølgelængde: 1310 nm

Forsyning: 12 – 48 VDC, eller 12 – 32 VAC, 70 mA v/24 VAC / DC. Via Skrue-terminaler. Strømforsyning købes som tilbehør

Stik: RS232/422/485: Klemrække. Lysleder: ST hun

Specifikationer

Forsyningsspænding12 – 48 VDC, eller 12 – 32 VAC, 70 mA v/24 VAC / DC. Via Skrue-terminaler, Strømforsyning købes som tilbehør

Tilbehør