Mediekonverter RJ45 til Fiber SFP Gigabit modul

Managed medie-konverter Gigabit til SFP modul til RJ45
1 x 10/100/1000Mbit RJ45
Med QoS og kan administreres fra Web/SNMP

135 x 85 x 32mm (L x D x B)

  • Download PDF
  • email Send til en ven
  • Send til en ven

    Mediekonverter RJ45 til Fiber SFP Gigabit modul

    Mediekonverter RJ45 til Fiber SFP Gigabit modul

    Managed medie-konverter Gigabit til SFP modul til RJ45
    1 x 10/100/1000Mbit RJ45
    Med QoS og kan administreres fra Web/SNMP

    135 x 85 x 32mm (L x D x B)

    Modtager :

    * Krævede felter

    Fortryd  eller  

  • file_download Downloads
  • live_help Stil et spørgsmål
ETH-RJ45-SFP-G-M
935,00 kr.
Ekskl. moms
Antal
Fysisk på lager  

ETH-FIBER-SFP-G-M er en managed mediekonverter, der administreres via web eller SNMP.

ETH-FIBER-SFP-G-M konverterer 10/100/1000 Mbps kobbernetværk til Gigabit fiber. Vha. webserveren eller SNMP kan ind- eller udgående trafik tagges med VLAN-informationer og styres med Quality of Service (QoS). Ind- og udgående trafik kan også konfigureres til at få begrænset båndbredde baseret på porten.

Driftstemperatur
-30° ~ +75° C
Stik
1 x 10/100/1000 TX med RJ45-hunstik og automatisk detektering af lige/krydset kabel
Andet
Virker både med single- og multimode fiber
Strømforsyning
Redundant 4-pin terminalblok til strømforsyning (12 ~ 48 VDC, 8 W)
Medfølger
Leveres med quick guide og aftageligt DIN skinnebeslag
Indgang
1 x SFP indgang til 1000 Mbit transceiver (SFP modul medfølger ikke)
Omformer
10/100/1000 Mbps kobber til 1000 Mbit SFP modul