Mediekonverter RJ45 til Fiber MM, ST

10/100Base-T til 100Base-FX, MM, ST, 1310nm, 2 km

ETH-RJ45-ST-P
480,00  DKK
Ekskl. moms
Antal
På vej ind  

  • Download PDF
  • live_help Stil et spørgsmål

10/100 Ethernet til multimode fiber konverter.

Ethernet til 100 Mbit fiber til ST stik.

Fuld/halv dupleks og LFP (Link Fault Pass through) vælges via DIP switch

Driftstemperatur
0-50°C
Dimensioner
97 x 70 x 26mm (H x B x D)
Montering
DIN skinne, vægmontering el. i kabinet
Strømforsyning
Strømforsynes af medfølgende 5V/2A netadapter
Afstand
Ethernet-kabel 100 meter og fiber 2 km (412 m ved halv dupleks)
Omformer
10/100Mbit (RJ45 stik) til 100 Mbit fiber (ST multimode)