Mediekonverter RJ45 til 100Mbit Multi Mode Fiber, SC, 3 x RJ45 porte

10/100 Mbit Ethernet SC fiber Ethernet omformer
3 ports - 2 x RJ45 10/100Mbit , 1 x SC 100Mbit, MM
Ethernet til Multimode fiberkonverter

  • Download PDF
  • email Send til en ven
  • Send til en ven

    Mediekonverter RJ45 til 100Mbit Multi Mode Fiber, SC, 3 x RJ45 porte

    Mediekonverter RJ45 til 100Mbit Multi Mode Fiber, SC, 3 x RJ45 porte

    10/100 Mbit Ethernet SC fiber Ethernet omformer
    3 ports - 2 x RJ45 10/100Mbit , 1 x SC 100Mbit, MM
    Ethernet til Multimode fiberkonverter

    Modtager :

    * Krævede felter

    Fortryd  eller  

  • file_download Downloads
  • live_help Stil et spørgsmål
ETH-FIBER-SC-I3
950,00 kr.
Ekskl. moms
Antal
Status  

3-ports industriel Ethernet switch.

Netværksswitch med 2 kobber- og 1 multimode fiberporte.

Relæudgang til alarmering ved fejl

Rækkevidde
Op til 2 km (50 ~ 62.5/125 µm fiber)
Driftstemperatur
-10° ~ +70° C
Dimensioner
122 x 30 x 89 mm
Andet
IP31-tæt kabinet i aluminium og integreret DIN-skinnebeslag
Medfølger
Leveres med quickguide og aftageligt DIN skinnebeslag
Fiberporte
1 x 100Base-FX med SC Multimode-hunstik, 1310 nm
Kobberporte
2 x 10/100Base-TX med RJ45-hunstik og automatisk detektering af lige/krydset kabel