Mediekonverter RJ45 til fiber, RJ45 10/100/1000Mbit, fiber 100/1000Mbit, SFP, Single Mode eller Multi Mode PoE+

Mediekonverter til 100/1000Base-X SFP modul
SFP modul er som standard til LC stik, duplex, Single Mode / Multi Mode.
Tilkøb 100Mbit / Gigabit SFP moduler.
10/100/1000Base-TX
56VDC PSU medfølger.
Mid-span PoE (PSE) (4,5/7,8)
PoE effekt er maks. 30 Watt
Alarm ved link-fejl

ETH-RJ45G-SFP-P
983,00  DKK
Ekskl. moms
Antal
Fysisk på lager  

  • Download PDF
  • file_download Downloads
  • live_help Stil et spørgsmål

​10/100/1000 Mbit Ethernet til 100Mbit / Gigabit fiber konverter.
Til SFP moduler og med PoE+ (PSE) på 30 Watt.
PoE omformer, der er designet til at imødekomme det stigende behov for netværksudstyr, der kræver højere effekt, f.eks. netværkskameraer med PTZ, bevægelige dome-kameraer med PTZ, VoIP-telefoner med farveberøringsskærme, trådløse LAN-adgangspunkter med flere kanaler (IEEE 802.11a / b / g / n)
og andre netværksenheder, der kræver højere effekt for at fungere normalt.

Chipset
Realtek RTL8213M
Dimensioner
26 x 70 x 94mm (H x B x D)
Maks. afstand
RJ45 100m
Omformer
10/100/1000 Mbit kobber (RJ45) til 100/1000 Mbit SFP modul
Stik
RJ45 hunstik og SFP fiberstik