Mediekonverter RJ45 til fiber. RJ45 10/100/1000Mbit. Fiber 1000Mbit Single Mode SC, 20km

10/100/1000Base-TX til 1000Base-LX, 1310 nm, Single Mode, 20 km
Kun til 1000Mbit fiber, Single Mode

ETH-RJ45G+S3
2.354,00  DKK
Ekskl. moms
Antal
Fysisk på lager  

  • Download PDF
  • file_download Downloads
  • live_help Stil et spørgsmål

10/100/1000 Ethernet til fiber konverter.
Singlemode SC.

Andet
Anvender singlemode fiberkabel (9/125 µm)
Maks. afstand
Maks. afstande 100 m for RJ45 og 20 km på fiber
Omformer
10/100/1000 Mbit kobber (RJ45) til 1000 Mbit fiber (SC singlemode)
Stik
RJ45 hunstik og SC fiberstik
Strømforsyning
Strømforsynes af medfølgende netadapter 5 VDC 2A