Fiber optisk kabel med fleksibel armering af rustfrit stål - multimode SC-ST, 100 meter

Stålarmeret fiber patchkabel
Multimode 
Duplex
2 x SC og 2 x ST stik i hver ende, 62,5/125 μm.
Robust kappe
Driftstemperatur -40° C ~ +60° C
Sort
100 m

K-FIBER-A-SC-ST100
1.718,00 kr.
Ekskl. moms
Antal
På vej ind  

Armeret fiberkabel SC-ST MM
Fleksibel stålspiral. Beskyttet lysleder/fiberkabel til industribrug; tåler overkørsel af lastbil
3.0 mm dobbelt fiberkabel med fleksibel armering af rustfrit stål. Velegnet til installationer i industrielt krævende miljøer. 
Tåler kortvarig trækbelastning på 300 Newton og vedvarende trækbelastning på 160 Newton.
Fleksibel armering af rustfrit stål   
Multi Mode, 62,5 μm
Temperaturområde: -40° C ~ +60° C
God rabat gives ved køb af større mængder!
Andre længder og farver kan fremstilles efter ønske. Kontakt salgsafdelingen på tlf. 56662020 eller salg@DANBIT .dk

Længde
100 meter