4 port USB2.0 extender via MM fiber, LC, op til 500m

4 port Icron USB 2.0 forlænger op til 500 meter
Uses duplex Multi Mode Fibe cable - LC.
Up to 275 meter using 62,5 µm fiber
Up to 500 meter using 50 µm fiber
USB version: USB 2.0 - 480 Mbps

  • Download PDF
  • email Send til en ven
  • Send til en ven

    4 port USB2.0 extender via MM fiber, LC, op til 500m

    4 port USB2.0 extender via MM fiber, LC, op til 500m

    4 port Icron USB 2.0 forlænger op til 500 meter
    Uses duplex Multi Mode Fibe cable - LC.
    Up to 275 meter using 62,5 µm fiber
    Up to 500 meter using 50 µm fiber
    USB version: USB 2.0 - 480 Mbps

    Modtager :

    * Krævede felter

    Fortryd  eller  

  • file_download Downloads
  • live_help Stil et spørgsmål
BOOST-USB4F
8.774,00 kr.
Ekskl. moms
Antal
På vej ind  

Den maksimale længde for et alm. USB kabel er 5 meter, men BOOST-USB4F anvender fiberkabler og kan forlænge en 480 Mbps USB 2.0 forbindelse op til 500 meter vha 50µm multimode fiber. Fiberforbindelsen har den fordel at den effektivt isolerer så overspænding, såsom lynnedslag ikke kan forplante sig. BOOST-USB4F fungerer som en USB hub, da fjernmodulet stiller 4 USB porte til rådighed. Tilslutning foregår nemt, eftersom ingen software er påkrævet.

Forlængelse: 275/500 meter

Forlængerkabel: 62,5 ell. 50 µm fiberkabel m/LC duplex stik

USB version: USB 2.0, 480 Mbps

Andet: 4 ports HUB tilsluttes medfølgende strømforsyning