Media converter RJ45 to the fiber. RJ45 10/100/1000Mbit. Fiber 1000Mbit SC Single Mode. 50km

10/100/1000Base-TX til 1000Base-LX, 1550 nm, Single Mode, 50 km
Kun til 1000Mbit fiber, Single Mode

ETH-RJ45G+S6
3,570.00 DKK
Tax excluded
Quantity
Physically in stock  

  • Download PDF
  • file_download Downloads
  • live_help Ask a question

10/100/1000 Ethernet til fiber konverter.

Singlemode SC.

Andet
Anvender singlemode fiberkabel (9/125 µm)
Dimensioner
26 x 82 x 106mm (H x B x D)
Maks. afstand
Maks. afstande 100 m for RJ45 og 50 km på fiber
Omformer
10/100/1000 Mbit kobber (RJ45) til 1000 Mbit fiber (SC singlemode)
Stik
RJ45 hunstik og SC fiberstik
Strømforsyning
Strømforsynes af medfølgende netadapter 5 VDC 2A