Media converter RJ45 to 100Mbit Multi Mode Fiber, SC, 2 x RJ45 ports

10/100 Mbit Ethernet SC fiber Ethernet converter
3 ports - 2 x RJ45 10 / 100Mbit, 1 x SC 100Mbit, MM
Ethernet for Multimode fiber converter

ETH-RJ45-SC-I3
1,170.00 DKK
Tax excluded
Quantity
Physically in stock  

  • Download PDF
  • file_download Downloads
  • live_help Ask a question

3-ports industriel Ethernet switch.

Netværksswitch med 2 kobber- og 1 multimode fiberporte.

Relæudgang til alarmering ved fejl

Driftstemperatur
-10° ~ +70° C
Dimensioner
122 x 30 x 89 mm
Andet
IP31-tæt kabinet i aluminium og integreret DIN-skinnebeslag
Rækkevidde
Op til 2 km (50 ~ 62.5/125 µm fiber)
Medfølger
Leveres med quickguide og aftageligt DIN skinnebeslag
Fiberporte
1 x 100Base-FX med SC Multimode-hunstik, 1310 nm
Kobberporte
2 x 10/100Base-TX med RJ45-hunstik og automatisk detektering af lige/krydset kabel