Media converter RJ45 to 1000Mbit Single Mode Fiber, SC, 10km

10/100 / 1000Base-TX for 1000Base-LX, 1310 nm, Single Mode, 10 km
Only for 1000Mbit fiber, Single Mode

ETH-RJ45G-SC-S
DKK650.00
Tax excluded
Quantity
Physically in stock  

  • Download PDF
  • file_download Downloads
  • live_help Ask a question

10/100/1000 Ethernet to fiber converter.
Singlemode SC.

Dimensioner
26 x 69 x 97mm (H x B x D)
Stik
RJ45 hunstik og SC fiberstik
Andet
Anvender singlemode fiberkabel (9/125 µm)
Strømforsyning
Strømforsynes af medfølgende netadapter 5 VDC 2A
Omformer
10/100/1000 Mbit kobber (RJ45) til 1000 Mbit fiber (SC singlemode)
Maks. afstand
Maks. afstande 100 m for RJ45 og 10 km på fiber