Mediekonverter med 2 x SFP slot og 1 x RJ45, er en 3 ports switch

3 ports Gigabit switch med 2 x SFP fiber og 1 x RJ45 Ethernet
1 x RJ45 10/100/1000Mbit
2 x 1000Mbit SFP slot til SFP moduler
Kan også konvertere fra Single Mode til Multi Mode og visa versa

Modell ETH-RJ45G-SFP2P

DKK 843,00 Exkl. moms

Beskrivning

Ethernet till enkel- och multimode fiber konverter . Virker SOM 3 - portar Gigabit Switch - till SFP moduler .

Specifikation

Dimensioner26 x 70 x 94mm (H x B x D)
Stik2 x SFP og 1 x RJ45 Ethernet
StrømforsyningStrømforsynes af medfølgende 5VDC 2A netadapter
Maks. afstandEthernet: 100 meter. Maks. afstand fiber: 10 til 120 km (afhængigt af SFP modulerne)
OmformerOmformer Ethernet til fiber lysleder (single- og multimode). ETH-RJ45G-SFP2P virker som en 3-ports Gigabit switch
Hastighed1000 Mbit (fiber) og 10/100/1000 Mbit (Ethernet)

tillbehör