Easybend (flexibelt) Fiber-kabel, single mode LC-SC, 1m, 9 / 125my, Gul, LSZH, Duplex

Easybend fiberkabel
singelmod
Duplex
2 x LC-kontakt, 2 x SC-kontakt 9 / 125my
Gul
1m

rabatt på stora kvantiteter

K-FIB-E-LC-SC-S1
133  DKK
Exkl. moms
Kvantitet
Fysiskt i lager  

  • Download PDF
  • file_download Downloads
  • live_help Ask a question

Fiber Kablar som används för att överföra digitala data; nätverk, seriell, audio / video. Fiberkablar är tillverkade av glasmaterial och ger god super galvanisk isolering.

Easy Bend fiberkablar är mycket flexibla och böjbara. Kablarna har en böjningsradie ned till 20 mm och inte förlorar signal i skarpa krökar där fiberkablar standard gör det

Andra längder och färger kan produceras på begäran. Kontakta försäljningsavdelningen på tel. 56662020 eller försäljning @ Danbit Com

Bra rabatt ges vid beställning större antal kablar.

Fibertype
Singlemode
Farve
Yellow
Kabellængde
1m
Kernediameter
9/125my
Fiber standart
OS1