Media omvandlare RJ45 till fiber, RJ45 10/100 / 1000Mbit, Fiber 1000Mbit Multi Mode, SC, 5VDC

1000Mbit Multimode Media Converter SC Duplex, 550 meter
10/100 / 1000Base-TX till 1000Base-SX, 850 nm
Multimode fiberkabel (50/125 µm eller 62,5/125 µm)

ETH-RJ45G-SC-M
1 198  DKK
Exkl. moms
Kvantitet
Fysiskt i lager  

  • Download PDF
  • file_download Downloads
  • live_help Ask a question

10/100/1000 Ethernet till fiberomvandlare.

Multimode SC

Dimensioner
26 x 69 x 97mm (H x B x D)
Kabel
Anvender multimode fiberkabel (50/125 µm eller 62,5/125 µm)
Maks. afstand
Maks. afstand RJ45 100m og fiber 550m ved 50/125 µm fiberkabel og 220m ved 62,5/125 µm fiberkabel
Omformer
10/100/1000 Mbit kobber (RJ45) til 1000 Mbit fiber (SC multimode)
Stik
RJ45 hunstik og SC fiberstik
Strømforsyning
Strømforsynes af medfølgende netadapter 5 VDC 2 A