SFP, LC-fiber 1Gbit,SM,10KM

MiniGBIC/SFP, LC type, 1310 nm, 10 km, singlemode

CNV-SFP1G-S10
1 011  DKK
Eksklusive MVA
Antall
På vei inn  

  • Download PDF
  • file_download Downloads
  • live_help Ask a question

Modul til 1000Mbit (1Gbit) netværks udstyr.

GBIC og SFP fiber indstiksmodul.

Indstiksmodul til bl.a. switche – giver nem ændring til anden fibertype.

Fiberkonvertermodul i SFP(+)/miniGBIC eller GBIC format. Kræver tilsvarende udvidelsesplads i det udstyr, modulet skal installeres i - f.eks. switche.