Nyheder

Der er 104 varer.

Viser 1-20 af 104 element(er)
Infrarød lysbarriere 7...

Infrarød lysbarriere 7 meter rækkevidde til reflektor. Perimeterovervågning til alarmanlæg eller videoovervågning. Relæudgang

Infrarød lysbarriere
Op til 7 meter mellem IR-sender og reflektor
Sender strømforsynes. Passiv rund refleksbrik
Strømforsyning: 12 til 24 VDC/AC (medfølger ikke)
Relæ: max 36V 1A
Terminal: DC input, Relæudgang:COM, NO (sluttekontakt)
Temperatur: -20 ~ +60°C
Dimensioner: 40 x 35 x 100 mm (B x D x H)

Pris 445,00  DKK
Varenummer IR-BEAM7
  • Ny
Fysisk på lager  
8 ports DNV GL...

8 ports DNV GL marinegodkendt Managed switch 8 x 10/100/1000Mbit. Fiber 4 x 1000Mbit SFP slot, 12 - 60VDC, DIN -40 - +75°C

Det Norske Veritas Certificeret marine netværksswitch DNV GL
Managed 8 port netværksswitch godkendt til skibe
8 x 10/100/1000Mbit Auto-MDI/MDIX
4 x 1000Mbit SFP Single Mode eller Multi Mode
Forsyningsspænding: 12 - 60VDC, 18Watt polaritetsbeskyttet
Transientbeskyttet, overspændingsbeskyttet DC indgang
Mål: 162 x 122 x 50 mm
Vægt: 860g
Driftstemperatur: -40 - +75°C
Fugt: 10 - 90% RH (ikke kondenserende)
DIN-beslag, metalkabinet

Pris 9.894,00  DKK
Varenummer ESW8GMSFP-DNV
  • Ny
På vej ind  
8 ports DNV GL...

8 ports DNV GL marinegodkendt Managed switch 8 x 10/100Mbit. Fiber 2 x 100/1000Mbit SFP slot, 12 - 60VDC 12Watt, DIN -40 - +75°C

Det Norske Veritas Certificeret marine netværksswitch DNV GL
Managed 8 port netværksswitch godkendt til skibe
8 x 10/100Mbit Auto-MDI/MDIX
2 x 100/1000Mbit SFP Single Mode eller Multi Mode
Forsyningsspænding: 12 - 60VDC, 12Watt polaritetsbeskyttet
Transientbeskyttet, overspændingsbeskyttet DC indgang
Mål: 162 x 123 x 50 mm
Vægt: 780g
Driftstemperatur: -40 - +75°C
Fugt: 10 - 90% RH (ikke kondenserende)
DIN-beslag, metalkabinet

Pris 6.912,00  DKK
Varenummer ESW8MSFP-DNV
  • Ny
På vej ind  
5 ports DNV GL...

5 ports DNV GL marinegodkendt switch. 5 x 10/100/1000Mbit. Robust og kompakt. 9 - 480VDC 4Watt, IP30. DIN-beslag -40 - +75°C

Det Norske Veritas Certificeret marine netværksswitch DNV GL
Non-managed 5 port netværksswitch godkendt til skibe
5 x 10/100/1000Mbit Auto-MDI/MDIX
Forsyningsspænding: 9 - 48VDC, 4Watt polaritetsbeskyttet
Transientbeskyttet, overspændingsbeskyttet DC indgang
Throughput: 1.488.000 pps ved 1 Gigabit
Mål: 110 x 74 x 24 mm
Vægt: 160g
Driftstemperatur: -40 - +75°C
Fugt: 10 - 90% RH (ikke kondenserende)
DIN-beslag, metalkabinet

Pris 1.908,00  DKK
Varenummer ESW5GU-DNV
  • Ny
På vej ind  
5 ports DNV GL...

5 ports DNV GL marinegodkendt switch. 5 x 10/100Mbit. Robust og kompakt. 18 - 30VDC 3Watt, IP30. DIN-beslag -40 - +75°C

Det Norske Veritas Certificeret marine netværksswitch DNV GL
Non-managed 5 port netværksswitch godkendt til skibe
5 x 10/100Mbit Auto-MDI/MDIX
Forsyningsspænding: 18 - 30VDC polaritetsbeskyttet
Transientbeskyttet, overspændingsbeskyttet DC indgang
Throughput: 148.880 pps ved 100Mbit
Mål: 110 x 74 x 24 mm
Vægt: 145g
Driftstemperatur: -40 - +75°C
Fugt: 10 - 90% RH (ikke kondenserende)
DIN-beslag, metalkabinet

Pris 1.297,00  DKK
Varenummer ESW5U-DNV
  • Ny
På vej ind  
24 ports switch -...

24 ports switch - Stackable. 24 x 10/100/1000Mbit RJ45. Fiber 4 x Combo SFP 10Gbit/1Gbit / RJ45. Managed. 230VAC

24 x 10/100/1000Mbit RJ45
4 x 1000Mbit RJ45 delt med Port-1 til Port-4
4 x 10Gbit BASE-SR/LR SFP+ slots SFP
IP-Stacking op til 6 enheder
Gigabit TP, SFP og 10G SFP+ grænseflader
Hardware stacking op til 6 enheder
Switch-serier stablet i en logisk enhed
Stablingsarkitektur understøtter redundant Ring mode
IPv4 IGMP/ IPv6 MLD snooping v1, v2 og v3
MVR (Multicast VLAN-registrering)
Ethernet Ring Protection Switching
Forsyningsspænding: 100 - 240VAC, 21Watt
Mål: 440 x 280 x 44 mm (1U)
Driftstemperatur: 0 - +50°C
DIN-beslag

Pris 2.542,00  DKK
Varenummer ESW24G4SFP10GS
  • Ny
På vej ind  
20 ports fiber switch -...

20 ports fiber switch - Stackable. 20 x 100/1000Mbit SFP slot. 4 x Combo SFP 10Gbit/1Gbit / RJ45. Managed. 230VAC/48VDC

20 x 100/1000Mbit BASE-X SFP slots
4 x 10/100/1000Mbit RJ45 delt med Port-1 til Port-4
4 x 10Gbit BASE-SR/LR SFP+ slots SFP
IP-Stacking op til 6 enheder
Gigabit TP, SFP og 10G SFP+ grænseflader
Hardware stacking op til 6 enheder
Switch-serier stablet i en logisk enhed
Stablingsarkitektur understøtter redundant Ring mode
IPv4 IGMP/ IPv6 MLD snooping v1, v2 og v3
MVR (Multicast VLAN-registrering)
Ethernet Ring Protection Switching
Forsyningsspænding: 100 - 240VAC og 36 - 72VDC 2.5A
Mål: 440 x 280 x 44 mm (1U)
Driftstemperatur: 0 - +50°C
DIN-beslag

Pris 5.338,00  DKK
Varenummer ESW20SFP4SFP+
  • Ny
På vej ind  
24 ports 10/100/1000Mbit...

24 ports 10/100/1000Mbit RJ45 med PoE++ 95W på alle 24 porte, 2.280 Watt, 2 x fiber SFP 1Gbit / 10Gbit, Managed, 2 x 230VAC

Top Grade Managed PoE++ switch - til large scale netværk
Managed switch, 24 x RJ45 med PoE++ (95W) på alle porte samtidig.
PoE power budget på 2280Watt. Ingen kompromis
Dobbelt plug-in strømforsyninger
24 x RJ45 10/100/1000Mbit med PoE++
PoE extend mode til 200meter
2 x 10GBase-T slot til 10Gbit / 1 Gbit SFP modul Single Mode eller Multi Mode
2 x 10GBase-SR/LR SFP+ slot (Combo med 2 x SFP/RJ45)
Layer 3 managed switch - Professionel Grade
Multi cast support
ERPS til Ring IP overvågning - recovery time under 10ms
DHCP relæ / DHCP Server
Supporterer Cisco ether-channel (static trunk)
Mål: 440 x 300 x 44 mm (1U)
Vægt: 5,5kg
Driftstemperatur: 0 - +50°C

Pris