Komplet monteringssæt til SC-ST lyslederstik

Værktøjssæt til montering af SC og ST lysleder/fiberstik på multimode kabel

  • Download PDF
  • email Send to a friend
  • Send to a friend

    Komplet monteringssæt til SC-ST lyslederstik

    Komplet monteringssæt til SC-ST lyslederstik

    Værktøjssæt til montering af SC og ST lysleder/fiberstik på multimode kabel

    Recipient :

    * Required fields

    Avbryt eller 

  • file_download Downloads
  • live_help Ask a question
FIBERTOOL
1 072,00 DKK
Eksklusive MVA
Antall
Status  

Sættet indeholder:

Fiber ”knækkeværktøj”

2 sprøjter med kanyler til 2-komponent epoxylim 

Afisoleringstang med 3 faste diametre

1 flaske rensemiddel

1 ST og 1 SC poleringsskiver

Aftørringspapir

Kevlarsaks

Gummi- og glas-arbejdsunderlag

Crimp værktøj

0,05 µm, 1 µm og 6 µm diamantpoleringsfilm

Praktisk opbevaringskuffert

Leveres inkl. kort vejledning