Media omvandlare RJ45 single core fiber. RJ45 10/100/1000Mbit. Fiber 1000Mbit SC Single Mode - Simplex fiber

WDN media omvandlare för 1-core fiber, Single Mode med SC
1 x RJ45 10/100/1000Base-TX
1 x 1-core (simplex) Single Mode fiber med SC
måste användas med ETH-RJ45G-WDM SA
Upp till 15 km
WDM våglängd-division-multiplexering - endast för simplex fiberkabel
måste vara WDM-omvandlare vid båda ändarna av fibern

ETH-RJ45G-WDM-SB
1 302  DKK
Exkl. moms
Kvantitet
På vägen in  

  • Download PDF
  • file_download Downloads
  • live_help Ask a question

Gigabit Ethernet för fiber WDM-omvandlare.

Med WDM används endast 1 fiberledare för full duplex Gigabit.

Med WDM, våglängdsmultiplexering används endast 1 fiberledare skicka data båda sidor samtidigt.

Måste användas med ETH-RJ45G-WDM-SA

Omformer
Omformer kobber Ethernet (RJ45 stik) til lysleder (WDM singlemode)
Stik
SC simplex fiberstik (WDM) og RJ45 hun
Strømforsyning
Strømforsynes af medfølgende 5VDC 2A netadapter, maks. 4,6W forbrug