10+ porte

10+ porte

Det finns 9 produkter.

Visar 1-9 av 9 objekt

Aktiva filter

18 portar Managed switch 16...

18 portar Managed switch 16 x RJ45 100/1000Mbit PoE+. 2 x 100/1000/2500 Mbit SFP Fiberkortplats, -40 - +75°C, 48 - 56VDC

Kraftfull hanterad 18-portars industriell switch
Hanterad switch. 16 x RJ45 +2 x SFP
16 x 10/100/1000Mbit switch med PoE+ (36Watt)
Total PoE-effekt är 320 watt (dubbel DC-ingång)
2 x 10/100/1000 Mbit RJ45
2 x 100/1000/2500 Mbit SFP-kortplats
Stöder 2,5 GHz SFP-modul
IGMP snokar
MLD snokar
DHCP-relä / DHCP-server
Cyperns säkerhet
ERPS-samtal. Snabb ringåterställning mindre än 10ms
1588 Tidssynkroniseringsprotokoll
Layer 2 switch
Temperaturområde från -40 till +75°C
Matningsspänning: 48 - 56VDC - redundant ingång
Mått: 152 x 107 x 87 mm

Pris Ring för pris
Artikelnummer ESW18SFP2
På vägen in  
  • 24 port haneaged Switch. 24...

    24 port haneaged Switch. 24 x 10/100/1000Mbit RJ45. Fiber 2 x 1000Mbit SFP slot. Upplänk 2 x Gigabit RJ45. -10 - +50°C, 230VA

    haneaged Industrial Gigabit switch. 24 x RJ45, 2 x SFP
    24 portar PoE+, 30 watt per port
    Total PoE effekt är 390 Watt
    PoE spänningsutgång: 54VDC 30W maximala
    24 x 10/100/1000Mbit RJ45
    2 x 1000Mbit SFP slot
    2 x upplänk SFP eller RJ45
    Layer 2 switch
    IGMP snooping (Multicast Protocol)
    Port spegling
    Drifttemperatur: -10 - +50°C
    Matningsspänning: 100 - 240VAC 
    Dimensioner: 442 x 305 x 45 mm (1U)
    Vikt: 4,4 kg

    Pris Ring för pris
    Artikelnummer -ESW24L2-POE
    På vägen in  
  • 16 Port Unmanaged Switch 16...

    16 Port Unmanaged Switch 16 x 10 / 100mbit RJ45. Fiber 2 x 1000mbit SFP, Poe + LCD-skärm, utöka UTP upp till 250 meter, 230VA

    16 port 10/100Mbit + 2 Gigabit RJ45
    2 x 1000BASE-X mini-GBIC SFP combo gränssnitt.
    PoE + är 32 Watt
    Max. PoE effekt är 300 watt
    IEEE 802.3af / at End-span.
    Varje port ger 54VDC till PoE PD
    Auto deteketere PoE utrustning
    Ger PoE ström till max. 100meters.
    Extended läge utan PoE, avståndet upp till 250meter
    Utrustad med smarta LCD
    Dimensioner: 440 x 233 x 44 mm (1U)
    Arbetstemperatur: -10 - +60°C
    Matningsspänning: 100 - 240VAC, 5A

    Pris 3 018  DKK
    Artikelnummer ESW16SFP2-POE+
    På vägen in  
  • 24 portar haneaged Switch...

    24 portar haneaged Switch 24 x 10/100/1000Mbit RJ45. Fiber 4 x 100/1000Mbit SFP Slot Combo, PoE++ (Poe Ultra 90W) 230VAC

    haneaged Industrial Switch. 24 x RJ45, 4 x SFP
    24 x 10/100/1000Mbit RJ45 porter PoE++
    IEEE 802.3at / af / bt - Ultra PoE (90watt) End / Mid-Span
    Total PoE Effect är 720W
    4 x 100/1000Mbit Mini-GBIC / SFP Slots, Combo med 4 Gbit RJ45 SFP
    VLAN - IEEE 802.1Q Brand VLAN
    VLAN (Q-IN-Q) - IEEE 802.1
    Protokoll VLAN, VOICE VLAN, Privat VLAN, haneagement VLAN, GVRP
    IGMP Snooping V2 och V3
    MLD Snooping V1, V2
    Port Säkerhet för Source Mac Adress Filtrering
    DHCP Snooping för att filtrera oönskade DHCP-meddelanden
    Mått: 440 x 300 x 44,5 mm (1u)
    vikt: 5kg
    Spänning: 100 - 240VAC

    Pris 6 950  DKK
    Artikelnummer ESW24SFP4-POE++
    På vägen in  
  • Layer-3 16 Portar haneaged...

    Layer-3 16 Portar haneaged Switch 16 x 10/100 / 1000mbit RJ45. Fiber 4 x Gbit SFP + 2 x 10GIT SFP, Poe ++ (Poe Ultra), 230Vac

    16 x 10/100/1000Mbit RJ45
    16 porte med PoE Ultra (75W per port)
    4 100/1000BASE-X mini-GBIC/SFP slot
    2 10Gbit SFP+ slot
    RJ45 console interface til haneagement og opsætning
    PoE maks. er 400Watt, end-span og mid-span.
    PoE power feeding op til 100 meter
    Total PoE haneagement
    IGMP Snooping
    MLD Snooping
    Maks. 8 VLAN interface

    Pris Ring för pris
    Artikelnummer ESW16SFP2G-POE+U
    På vägen in  
  • 24 portar Managed switch 24...

    24 portar Managed switch 24 x 10/100/1000Mbit RJ45. Fiber 4 x SFP-kortplats för 10Gbit/1Gbit, PoE+, 100-240VAC

    Managed Industrial switch. 24 x RJ45, 4 x SFP
    24-portars Ethernet-switch med PoE+ (36Watt)
    Total PoE-effekt är 740 watt
    24 x RJ45 10/100/1000 Mbit
    POE-standard: IEEE 802.3af/802.3at/802.3bt
    4 x SFP 10Gbit / 1Gbit, 10GBASE-SR/SL SFP+-gränssnitt (Port-25 till Port-28)
    128 Gbps (icke-blockerande)
    Automatisk generering av portkonfiguration
    MVR (Multicast VLAN Registration)
    IGMP snokar
    Mått: 440 x 300 x 56 mm (1,25U)
    Vikt: 5,4 kg
    Matningsspänning, 100 - 240 VAC

    Pris 11 481  DKK
    Artikelnummer ESW24GSFP4-POE+
    På vägen in  
  • 24 portar haneaged switch...

    24 portar haneaged switch 10/100/1000Mbit RJ45 med PoE++ 95W på alla 24 portar, 2 x SFP fiber 1Gbit/10Gbit, 2 x 230VAC

    Top Grade haneaged Poe++ växel - för storskalig nätverk
    haneaged växel 24 x RJ45 med PoE++ (95W) på alla portar samtidigt
    PoE power budget för 2280Watt. Inga kompromisser
    Double plug-in nätaggregat
    24 x RJ45 10/100/1000Mbit med PoE++
    PoE extended mode 200meter
    2 x 10GBase-T slot för 10Gbit / 1Gbit SFP modul Single Mode eller Multi Mode
    2 x 10GBase-SR / LR SFP+ slot (combo med 2 x SFP / RJ45)
    Layer 3 haneterad växel - Professionell Grade
    multi cast support 
    ERPS Ring IP övervakning -  recover 10ms
    DHCP Relay / DHCP-server
    stöder Cisco ether-kanal (statisk trunk)
    Dimensioner: 440 x 300 x 44 mm (1U)
    Vikt: 5,5kg
    Arbetstemperatur: 0 - + 50°C

    Pris Ring för pris
    Artikelnummer ESW24G2SFP-POE++
    På vägen in  
  • 48 Port Gigabit PoE+...

    48 Port Gigabit PoE+ haneeeaged switch med 4 x SFP+ slot för 1 / 2,5 / 10Gbit fibermoduler. DHCP-server. 230VAC / 56VDC.

    haneaged PoE+ Switch med 48 x RJ45 och 4 x SFP + Slot
    48 x RJ45 10/100 / 1000MbIT med PoE +
    Upp till 36 Watt per port - Max. Totalt 400W / 720W
    720Watt med 230VAC och 56VDC Input
    4 x SFP + Slot för 1Gbit / 2,5Gbit och 10Gbit SFP Fibermoduler
    Redundant Ring, snabb återställning
    Layer 3 VLAN Routing
    Internt temperaturreglage
    IGMP Snooping, Spanning Tree Protocol
    MLD Snooping (IPv6)
    haneagement, SNMP, DHCP Server, SMTP
    Redundant Spänningsinmatning
    5kg
    Driftstemperatur: 0 - +50°C
    Supply Spänning: 100 - 250Vac, 36 - 60VDC

    Pris 15 175  DKK
    Artikelnummer ESW48G4SFP-POE+
    På vägen in  
  • Industriella rackmonterade...

    Industriella rackmonterade Modular L3 Gigabit PoE-switch, upp till 24 x gigabit-portar, 4 x 10 gigabit SFP-upplänksluckor

    flexibel modulär konfiguration, 3 moduldedikerade slots
    Upp till 20 möjliga konfigurationer i 4 effektinmatningsversioner
    Upp till 24 POE-portar, med maximalt 720W POE Power Budget
    4 x 1 Gigabit eller 4 x 10 Gigabit SFP Uplink-slots
    RIPV1/V2, OSPFV2, IPv4 Statisk routing och multicast IP-routing
    ITU-T G.8032 ERPS-ring, RSTP, MRP (klient) och VRRP-redundans
    Dedikerade MACSEC-moduler Finns för ytterligare ultralåg-latens, hög genomströmning stark säkerhet
    robust industriell design för -40° ~ +75°C Hårt miljöoperation
    Profinet v2.33 CC-B-överensstämmelse
    EN50155 och EN50121-4 Certifierade för järnvägs- och spåranalys

    Pris Ring för pris
    Artikelnummer ESW24G4SFP10G-PN
    På vägen in