Netillkort 64 bitillars med SC-kontakter

1000 Mbit / s nätverkskort för fiberoptiska m. SC-kontakt 3,3 V PCI, 64-bitars

ETH32F-G-SC+
1 890  DKK
Exkl. moms
Kvantitet
Fysiskt i lager  

  • Download PDF
  • file_download Downloads
  • live_help Ask a question

Perfekt för nätverksanslutningar över långa avstånd eller som galvanisk separering av arbetsstationer eller servrar.

Fibertype
50/125 µm eller 62,5/125 µm multimode
Drivere
Drivere til NetWare Server, DOS ODI driver, Packet driver, alle Windows, LAN Manager, IBM LAN Server, DEC Pathworks, Banyan Vines, SCO UNIX, Unixware, Linux og FreeBSD medfølger
Maks. kabellængde
220 meter ved 62,5/125 µm og 550 meter ved 50/125 µm
PCI
64 bit
Stik
SC fiberstik
Understøtter
Understøtter IEEE802.3u 100base-FX, ETH32F-G-SC: IEEE802.3z Gigabit Ethernet 1000Base-SX