100 Mbit PCI Fiber net kort med ST-kontakt, Multi Mode. 3,3 / 5V PCI, 32bit

Slau försäljing

100 Mbit / s Net Card för fiber
Med St Connectors
PCI 3.3 / 5 V
32BIT

ETH32F-ST
749  DKK
Exkl. moms
Kvantitet
Fysiskt i lager  

  • Download PDF
  • file_download Downloads
  • live_help Ask a question

Perfekt för nätverksanslutningaröver långa avstånd eller som galvanisk separation av arbetsstationer eller servrar .

Fibertype
50/125 µm eller 62,5/125 µm multimode
Drivere
Drivere til NetWare Server, DOS ODI driver, Packet driver, alle Windows, LAN Manager, IBM LAN Server, DEC Pathworks, Banyan Vines, SCO UNIX, Unixware, Linux og FreeBSD medfølger
Maks. kabellængde
2000 meter fra pc til pc eller fra pc til switch
PCI
32 bit
Stik
ST fiberstik
Understøtter
Understøtter IEEE802.3u 100base-FX, ETH32F-G-SC: IEEE802.3z Gigabit Ethernet 1000Base-SX