RJ45 + Fiber

Et udvalg af vores industrielle Ethernet switche med PoE. Har vi ikke den switch som passer til din opgave så kontakt vores salgsteam.

Switchene i denne kategori er med fiber-porte, ofte til SFP-moduler til kabler med LC stik og nogle er forsynet med andre fiberstik, SC eller ST. Switchene er udviklet og produceret til industrielle miljøer, hvor støj, store temperatur- og spændingsvariationer forekommer.

RJ45 + Fiber

Der er 8 varer.

Viser 1-8 af 8 element(er)

Aktive filtre

8 ports Managed switch...

8 ports Managed switch 10/100/1000Mbit RJ45, PoE++ 2 port 100/1000Mbit SFP slot og 2 port 10Gbit SFP slot, DIN, 48 - 56VDC

Managed PoE switch med 8 RJ45 og 4 SFP slot
8 x RJ45 - 10/100/1000Mbit med PoE++ (95Watt)
PoE power budget er 360Watt (45Watt per port)
PoE extend mode - maks. 160 - 200meter
1 x RJ45 Console med RS232 port (management)
2 x 100/1000Mbit SFP slot - til Single- og Multi Mode SFP modul
2 x 10Gbit SFP slot
2 x Digital input
2 x Digital output (Open Collector)
IGMP Snooping
128 VLAN interfaces
IEEE 1588v2 Precision Time Protocol (tidssyncronisering)
Driftstemperatur: -40 - +75°C
Mål: 152 x 108 x 77 mm
Vægt: 1,2kg
Forsyningsspænding: 48 - 56VDC (anbefalet min. 52VDC), 8Amp

Pris 6.673,00  DKK
Varenummer ESW8G-M-SFP4P+
Fysisk på lager  
  • 8 port Unmanaged switch. 8...

    8 port Unmanaged switch. 8 x 10/100Mbit RJ45. Fiber 2 x Gbit SFP, PoE+ LCD skærm, UTP extended til 250meter, 230VAC

    8 ports Unmanaged 10/100Mbit + 2 ports Gigabit RJ45
    2 x 1000BASE-X mini-GBIC SFP combo interface
    PoE+ er 32 Watt
    Total PoE effekt er 120 Watt
    IEEE 802.3af/at End-span
    Hver port giver 52VDC til PoE udstyr
    Auto deteketere PoE udstyr
    Giver power til maks. 100meter
    Extended mode uden PoE er afstanden op til 250meter
    Forsynet med smart LCD
    Standard, VLAN, Extend
    Forsyningsspænding: 100 - 240VAC
    Mål: 280 x 180 x 44 mm (1U)

    Pris 1.456,00  DKK
    Varenummer ESW8SFP2-POE+
    På vej ind  
  • 8 ports Managed switch 8 x...

    8 ports Managed switch 8 x 10/100/1000Mbit RJ45. Fiber 2 x 100/1000Mbit SFP, PoE+, -20 - +70°C, 48-58VDC. Vægbeslag

    8 x 10/100/1000BASE-T RJ45 porte med PoE+
    Op til 36 watt for hver PoE-port
    2 x 100/1000BASE-X mini-GBIC / SFP
    Driftstemperatur: -20 - +70°C
    Managed switch med LCD touch screen
    Vægmonteret, magnetisk vægmonteret eller DIN-skinne monteret
    Forsyningsspænding: 48-58DCV 5,7A max indgang
    PSU medfølger ikke
    Mål: 180 x 140 x 25 mm

    Pris 3.388,00  DKK
    Varenummer ESW8G-M-SFP2-LCD
    Fysisk på lager  
  • 7 ports Managed switch 5 x...

    7 ports Managed switch 5 x 10/100/1000Mbit RJ45. Fiber 2 x 100/1000Mbit SFP. PoE+, 48 - 56VDC (282W)

    Fast Ring, Redundant Ring for kritisk netværk, Managed
    IEEE 1588 Time Protocol, Supporterer MEF service og synkront Ethernet
    7 ports Managed switch 5 x RJ45, 2 x SFP
    4 x 10/100/1000Mbit RJ45 med Ultra PoE (60Watt)
    1 x 10/100/1000Mbit RJ45
    2 x 100/1000Mbit med SFP slot
    Temperaturområde: -40 til +75°C
    Strømforsyning: 48 - 56VDC - 282Watt

    Pris 5.521,00  DKK
    Varenummer ESW5SFP2-POE4+
    Fysisk på lager  
  • 8 ports Managed switch 8 x...

    8 ports Managed switch 8 x 10/100/1000Mbit RJ45. Fiber 2 x 1/10Gbit SFP, PoE++ (PoE Ultra), 0 - +50°C, 230VAC

    8 x 10/100/1000Mbit RJ45
    8 porte med PoE Ultra (75W per port)
    2 1Gbit SFP eller 10G SFP mini-GBIC/SFP slot
    RJ45 console interface til management og opsætning
    PoE maks. er 258Watt, end-span og mid-span.
    PoE power feeding op til 100 meter
    Total PoE management
    IGMP Snooping, MLD Snooping
    Maks. 128 VLAN interface
    Driftstemperatur fra 0 - +50°C 

    Pris 5.905,00  DKK
    Varenummer ESW8SFP2G-POE+U
    Fysisk på lager  
  • 8 ports Managed switch 8 x...

    8 ports Managed switch 8 x 10/100/1000Mbit RJ45. Fiber 2 x 100/1000Mbit SFP slot, PoE+, Vægmonteres, magneter, 48-57VDC

    Managed switch med Gigabit porte
    8 x 10/100 / 1000BASE-T RJ45 porte med PoE +
    Op til 36 watt for hver PoE-port
    Total PoE effekt er 240Watt
    2 x 100 / 1000BASE-X mini-GBIC / SFP
    IGMP Snooping (Multi Cast)
    Driftstemperatur: -20°C til 70°C
    Kan være vægmonteret, magnetisk vægmonteret eller DIN-skinne monteret
    Forsyningsspænding: 48-58DCV 5,7A max indgang (PSU medfølger ej)
    Mål: 180 x 140 x 24,4mm
    Vægt: 686gram

    Pris 3.183,00  DKK
    Varenummer ESW8G-M-SFP2-PWM
    Fysisk på lager  
  • 8 ports Managed switch 8 x...

    8 ports Managed switch 8 x 100/1000Mbit RJ45. Fiber 2 x 100/1000/2500Mbit SFP slot, PoE+, -40 - +75°C, 12 - 48VDC

    Managed Industri switch til hårdt miljø
    Kan supportere 2.5Gbit SFP modul
    8 ports industriel Gigabit switch, RJ45 med PoE+
    2 ports SFP 100/1000/2500Mbps
    Forsyningsspænding: 12 - 48VDC / 7A
    PoE power budget: 60W ved 12V, 120W ved 24V, 240W ved 48V
    Redundant strømforsyning tilslutning
    IGMP snooping, MLD snooping
    IEEE 1588 Tidssynkronisering protocol
    Modbus TCP real time (SCADA)
    Udvidet temperaturområde fra -40 til +75 °C
    DIN-skinne eller vægmontering
    Mål: 152 x 107 x 77 mm

    Pris 5.099,00  DKK
    Varenummer ESW8G-M-SFP2
    På vej ind  
  • Managed Switch, 8 porte...

    Managed Switch, 8 porte 100/1000Mbit RJ45, PoE+ (36W), 2 x 100Mbit / 1Gbit / 2.5Gbit SFP, 2 x 10Gbit SFP

    Managed switch til 2.5Gbps og 1Gbps SFP moduler
    8 x 10/100/1000BASE-T RJ45 porte
    2 x 100/1000/2500 SFP slot
    2 x 10Gbit SFP slot
    8 x PoE+ (36Watt per port)
    PoE power budget er 240Watt
    PoE standard 802.3at/af
    IEEE 1588 tidssynkronisering
    EPRS Ring teknologi
    Mange avanceret funktioner
    IP30 aluminium
    Din rail kit og væg montering
    Alarm relæ 1A, 24V DC
    2 x DI og 2 x - 24VDC, 100mA max
    Dimensioner: 72 x 107 x 152mm
    Vægt: 1684g
    Forsyning: 48-56 V DC

    Pris 6.469,00  DKK
    Varenummer ESW8G-M-SFP4P
    Fysisk på lager