Med PoE

10/100 Megabit managed Ethernet switche med PoE fra Antaira er ideel til anvendelse til produktionsanlæg. De er monteret i metalkabinet med DIN-skinnebeslag. De har alle redundant strømtilslutning. De har udvidet temperaturområde og derved perfekt til de krævende opgaver. Produktprogrammet er en bred vifte af PoE plug-and-play-modeller. Flere modeller kan strømforsynes fra 12 - 36VDC og har indbygget step-up DC-DC konverter for at generere PoE+ spænding.

Med PoE

Der er 4 varer.

Viser 1-4 af 4 element(er)
4 ports Industriel...

4 ports Industriel 10/100Mbit + 1 x 100Mbit SC Multi Mode managed PoE switch. DIN-beslag. -10 - +70°C, 48 - 55VDC

4 x 10/100Tx IEEE 802.3at/af.
PoE er 30Watt per port
1 x 100Fx (SC) fiber port, Multi Mode, 2km
Netværk Redundant: RSTP/MSTP, og TG.8032 ERPS (Recovery Time <50ms)
Konfiguration: Web Console, Telnet, CLI Command
IGMP op til 256 grupper
IEEE802.1Q VLAN, SNMP v1/v2c
PoE, Ping Alarm for PoE porte Power Recycle
Alarmer via e-mail
Redundant power input: 48 - 55VDC
Metal IP30, DIN-Rail og vægbeslag
Temperatur: -10 - +70°C  

Pris 4.216,00 kr.
Varenummer ANR-LMP-0501-M
Status  
  • 4 ports Industriel...

    4 ports Industriel 10/100Mbit + 1 x 100Mbit SC Multi Mode managed PoE switch. DIN-beslag. -10 - +70°C, 12 - 36VDC

    4 x 10/100Tx IEEE 802.3at/af.
    PoE er 30Watt per port
    1 x 100Fx (SC) fiber port, Multi Mode, 2km
    Netværk Redundant: RSTP/MSTP, og TG.8032 ERPS (Recovery Time <50ms)
    Konfiguration: Web Console, Telnet, CLI Command
    IGMP op til 256 grupper
    IEEE802.1Q VLAN, SNMP v1/v2c
    PoE, Ping Alarm for PoE porte Power Recycle
    Alarmer via e-mail
    Redundant power input: 12 - 36VDC
    Metal IP30, DIN-Rail og vægbeslag
    Temperatur: -10 - +70°C  

    Pris 4.909,00 kr.
    Varenummer ANR-LMP-0501-M-24
    Status  
  • 8 ports Industriel...

    8 ports Industriel 10/100Mbit + 2 x 1000Mbit SFP, combi, managed PoE switch. DIN-beslag. -10 - +70°C, 48 - 55VDC

    8 x 10/100Tx IEEE 802.3at/af + 2 x 10/100/1000Mbit RJ45 combi.
    PoE er 30Watt per port
    2 x 100/1000Fx (SFP) fiber port
    Netværk Redundant: RSTP/MSTP, og TG.8032 ERPS (Recovery Time <50ms)
    Konfiguration: Web Console, Telnet, CLI Command
    IGMP op til 256 grupper
    IEEE802.1Q VLAN, SNMP v1/v2c
    PoE, Ping Alarm for PoE porte Power Recycle
    Alarmer via e-mail
    Redundant power input: 48 - 55VDC
    Metal IP30, DIN-Rail og vægbeslag
    Temperatur: -10 - +70°C  

    Pris 5.070,00 kr.
    Varenummer ANR-LMP-1002C-SFP
    Status  
  • 8 ports Industriel...

    8 ports Industriel 10/100Mbit + 2 x 1000Mbit SFP, combi, managed PoE switch. DIN-beslag. -10 - +70°C, 12 - 36VDC

    8 x 10/100Tx IEEE 802.3at/af + 2 x 10/100/1000Mbit RJ45 combi.
    PoE er 30Watt per port
    2 x 100/1000Fx (SFP) fiber port
    Netværk Redundant: RSTP/MSTP, og TG.8032 ERPS (Recovery Time <50ms)
    Konfiguration: Web Console, Telnet, CLI Command
    IGMP op til 256 grupper
    IEEE802.1Q VLAN, SNMP v1/v2c
    PoE, Ping Alarm for PoE porte Power Recycle
    Alarmer via e-mail
    Redundant power input: 12 - 36VDC
    Metal IP30, DIN-Rail og vægbeslag
    Temperatur: -10 - +70°C  

    Pris 5.994,00 kr.
    Varenummer ANR-LMP-1002C-SFP-24
    Status