Mediekonverter - RJ45 til fiberkabel

Mediekonverter - RJ45 til fiberkabel

Der er 9 varer.

Viser 1-9 af 9 element(er)
Mediekonverter Gigabit til...

Mediekonverter Gigabit til single fiber og WDM mode, Multi Mode op til 550m, WDM-A, TX1310nm/RX1550nm, 5VDC

Gigabit WDM medieonverter til single core fiber
WDM-A - TX 1310nm / RX 1550nm
IEEE 802.3/u/ab 10/100/1000BaseT
IEEE 802.3z 1000BaseX
Jumbo Frame (9K bytes)
Store-and-Forward Switching Mechanism
Auto-Crossover for MDI/MDIX in TP Port
Auto-Negotiation in TP Port
Flow Control
Link Alarm
Auto & Force Mode Configuration
Dimensioner:71 x 94 x 26 mm
5VDC/1.5A strømforsyning medfølger

Pris 2.276,00 kr.
Varenummer ANR-FCU-3002A-WA-AM
  • Ny
På vej ind  
  • Mediekonverter Gigabit...

    Mediekonverter Gigabit Multi Mode, SC, op til 550 meter, 5VDC

    1 x RJ45 1000BaseT twisted pair (Auto-MDI/MDI-X)
    1 x 10/100/1000BaseT Port
    1 x 1000BaseSX/LX Port
    IEEE 802.3, 802.3u, 802.3ab, 802.3z
    TP port 10/100/1000BaseT auto-negotiation
    IEEE 802.3x Full-Duplex Flow Control
    Back-Pressure in Half-Duplex
    Auto MDI/MDI-X function
    Store-and-Forward mechanism
    Distance: 2802SC 220m - 550m
    Dimensioner: 97 x 70 x 26mm
    Driftstemperatur: 0° C to 50° C
    Strømforsyning: 5V DC, 2A

    Pris 840,00 kr.
    Varenummer ANR-FCU-2802SC
    • Ny
    På vej ind  
  • Mediekonverter Gigabit til...

    Mediekonverter Gigabit til single fiber og WDM mode, Single Mode op til 10km, WDM-A, TX1310nm/RX1550nm, 5VDC

    Gigabit WDM medieonverter til single core fiber
    WDM-A - TX 1310nm / RX 1550nm
    IEEE 802.3/u/ab 10/100/1000BaseT
    IEEE 802.3z 1000BaseX
    Jumbo Frame (9K bytes)
    Store-and-Forward Switching Mechanism
    Auto-Crossover for MDI/MDIX in TP Port
    Auto-Negotiation in TP Port
    Flow Control
    Link Alarm
    Auto & Force Mode Configuration
    Dimensioner:71 x 94 x 26 mm
    5VDC/1.5A strømforsyning medfølger

    Pris 1.714,00 kr.
    Varenummer ANR-FCU-3002A-WA-S1
    • Ny
    På vej ind  
  • Mediekonverter Gigabit,...

    Mediekonverter Gigabit, kompakt version med PoE+ PSE, DIN-montering, temperatur -10 - +70°C, 48-55VDC

    RJ45 til Fiber Medie konverter
    1 Ports PoE+ (30W) Injector til udstyr
    RJ45 Port Auto MDI/MDI-X
    Auto Negotiation Speed, Half/Full Duplex
    Store-and-Forward Switching Architecture
    Indbygget Link Fault Pass-through (LFP) & Far End Fault (FEF)
    Jumbo Frame: 10k bytes
    Forsyningsspænding: 48~55VDC
    Overload Current Protection
    DIN-Skinne og væg montering
    IP30

    Pris 1.426,00 kr.
    Varenummer ANR-IMP-C1000-SFP
    • Ny
    På vej ind  
  • Mediekonverter Gigabit,...

    Mediekonverter Gigabit, kompakt version med PoE+ PSE, DIN-montering, temperatur -40°C to 80°C, 48-55VDC

    RJ45 til Fiber Medie konverter
    1 Ports PoE+ (30W) Injector til udstyr
    RJ45 Port Auto MDI/MDI-X
    Auto Negotiation Speed, Half/Full Duplex
    Store-and-Forward Switching Architecture
    Indbygget Link Fault Pass-through (LFP) & Far End Fault (FEF)
    Jumbo Frame: 10k bytes
    Forsyningsspænding:48 - 55VDC
    Overload Current Protection
    DIN-Skinne og væg montering
    IP30

    Pris 1.647,00 kr.
    Varenummer ANR-IMP-C1000-SFP-T
    • Ny
    På vej ind  
  • Mediekonverter Gigabit med...

    Mediekonverter Gigabit med SFP port og PoE+ PSE, 52VDC PSU medfølger

    Gigabit mediekonverter med PoE+ til udstyr
    PoE er PSE (Power Sourcing Equipment)
    PoE+ op til 30 Watt per port
    802.3, 802.3u, 802.3ab, 802.3z, 802.3at, 802.3af
    IEEE 802.3x Full-Duplex Flow-Control
    Auto MDI/MDI-X function
    Dimensioner: 94 x 70 x 26mm
    Driftstemperatur: 0° C to 50° C
    Strømforsyning: 52VDC / 0,6Amedfølger

    Pris 1.300,00 kr.
    Varenummer ANR-FCU-2805P-FTP
    • Ny
    På vej ind  
  • Mediekonverter Gigabit med...

    Mediekonverter Gigabit med SFP port, 5VDC

    Mediekonverter 10/100/1000Base-T og 1000Base-LX/SX netværk
    1 x 10/1001000MbitRJ-45 Port
    1 x 1000BaseSX/LX SFP Port
    SFP GBIC connector
    Driftstemperatur:0° C to 50° C
    Dimensioner: 97 x 70 x 26mm
    5VDC/2A strømforsyning medfølger

    Pris 667,00 kr.
    Varenummer ANR-FCU-2805SFP
    • Ny
    På vej ind  
  • Mediekonverter Gigabit til...

    Mediekonverter Gigabit til single fiber og WDM mode. Single Mode op til 10km, WDM-B, TX1550nm/RX1310nm, 5VDC

    Gigabit WDM medieonverter til single core Single Mode fiber
    WDM-B- TX 1550nm / RX 1310nm
    IEEE 802.3/u/ab 10/100/1000BaseT
    IEEE 802.3z 1000BaseX
    Jumbo Frame (9K bytes)
    Store-and-Forward Switching Mechanism
    Auto-Crossover for MDI/MDIX in TP Port
    Auto-Negotiation in TP Port
    Flow Control
    Link Alarm
    Auto & Force Mode Configuration
    Dimensioner:71 x 94 x 26 mm
    5VDC/1.5A strømforsyning medfølger

    Pris 2.333,00 kr.
    Varenummer ANR-FCU-3002A-WB-S1
    • Ny
    På vej ind  
  • Mediekonverter Gigabit til...

    Mediekonverter Gigabit til single fiber og WDM mode, Multi Mode op til 550m, WDM-B, TX1550nm/RX1310nm, 5VDC

    Gigabit WDM medieonverter til single core fiber
    WDM-B - TX 1550nm / RX 1310nm
    IEEE 802.3/u/ab 10/100/1000BaseT
    IEEE 802.3z 1000BaseX
    Jumbo Frame (9K bytes)
    Store-and-Forward Switching Mechanism
    Auto-Crossover for MDI/MDIX in TP Port
    Auto-Negotiation in TP Port
    Flow Control
    Link Alarm
    Auto & Force Mode Configuration
    Dimensioner:71 x 94 x 26 mm
    5VDC/1.5A strømforsyning medfølger

    Pris 2.498,00 kr.
    Varenummer ANR-FCU-3002A-WB-M
    • Ny
    På vej ind