AUI / 10 Base

AUI / 10 Base

Der er 5 varer.

Viser 1-5 af 5 element(er)
AUI til fiber konverter,...

AUI til fiber konverter, Multi Mode

Multimode version, 850 nm
Stik: DB15 han til Ethernet, ST-stik til 10Base-FL
Option tilkøb: AUI-kabel til DB15
Fiber: 62,5/125um Multi Mode duplex til 10Base-FL
Maks. længde på DB15 kabel på 50m
2 km maks ved Multi Mode kabel
0 til 55 grader (standard drift)
10 til 90% (ikke-kondenserende)
IEEE 10Base-5 / FL Ethernet
SQE On / Off

Pris 1.472,00 kr.
Varenummer ETH-AUI-FIBER-M+
På vej ind  
  • BNC til 10Base-5 netværk,...

    BNC til 10Base-5 netværk, BNC/AUI, 500 m Thick Ethernet (10BASE5)

    AUI omformer til BNC kabel, ekstern forsyning
    1 x DB15 han til 10 Base-5 (AUI)
    1 x BNC jack til 10 Base-2
    Maks. kabellængde: 500m tyk coax, 182m tynd coax
    LED: POWER, COL, LINK, TP/RCV
    IEEE 802.3 10Base-5/2 Ethernet
    0 til 55°C 
    10 til 90% (ikke-kondenserende)

    Pris Ring for pris
    Varenummer ETH-AUI-BNC
    • Ny
    På vej ind  
  • RJ45 til 10Base-5 netværk,...

    RJ45 til 10Base-5 netværk, RJ45/AUI, 100m UTP

    AUI omformer til UTP kabel, ekstern forsyning
    1 x DB15 hun til 10 Base-5 (AUI)
    1 x RJ45 jack til 10 Base-T
    Max kabellængde: 100m max per UTP kabler
    LED: POWER, COL, LINK, TP/RCV
    IEEE 802.3 10Base-T/AUI Ethernet
    FCC Class A Subpart B of Part15 Requirement

    Pris 1.143,00 kr.
    Varenummer ETH-AUI-RJ45
    Fysisk på lager  
  • RJ45 til 10Base-5 netværk,...

    RJ45 til 10Base-5 netværk, RJ45/AUI, 500 m per Thick Ethernet (10BASE5)

    AUI omformer til UTP kabel, ekstern forsyning
    1 x DB15 hun til 10 Base-5 (AUI)
    1 x RJ45 jack til 10 Base-T
    Max kabel længde: 500m max per (Thick Ethernet), 100m max per UTP kabler
    LED: POWER, COL, LINK, TP/RCV
    IEEE 802.3 10Base-T/AUI Ethernet
    FCC Class A Subpart B of Part15 Requirement

    Pris 1.024,00 kr.
    Varenummer ETH-RJ45-AUI
    Fysisk på lager