Forrige
Næste

Elektronisk låseblik til dørkarm. 38 mm El-slutblik med monitorfunktion. 12VDC 300mA. Holdekraft på 450kg

Elslutblik til dørkarm, med lås-monitor, 38 mm
Med valg om åben uden spænding
Med valg om lukket uden spænding
Holdekraft: 450kg
Spænding: 12VDC 300mA -polaritetsuafhængig
Lås monitor: COM, NO, NC relæudgang
Tilkøb evt.: DC12V/1A-R-Q
Mål: 202 x 36,5 x 27 mm

699,00 kr
Ekskl. moms
Antal
På vej ind
Varenummer DOORLOCK38M
Få Volume Tilbud
close

Få Volume Tilbud

 
file_download DOWNLOADS
Stil et spørgsmål
close

Stil et spørgsmål

 

 

Download PDF

DOORLOCK38M kan anvendes på døre, hvor der ikke kan monteres elektronisk åbning, men som skal sikres med en adgangskontrol.DOORLOCK38M monteres i stedet for det almindelige slutblik i dørkarmen. Derfor er det ikke nødvendigt at udskifte låsemekanismen i døren. Det gør monteringen nemmere, hurtigere og billigere, da det kun er slutblikket i dørkarmen, der skal udskiftes.

DOORLOCK38M kan bruges sammen med adgangskontrol-styringer, der har relæudgang med timer.DOORLOCK38M indeholder en kraftig falle, der kan ”låse” døren eller ”frigive” den, når der påføres en spænding – og døren kan skubbes op. Dette giver mulighed for at vælge, om fallen skal være ”låst” uden påført spænding, eller om der skal påføres spænding for at holde fallen låst.

Holdekraft:450 kg.

Fallensfunktion:Fallen kan frit indstilles, således at den ”låses” eller ”frigives” ved tilført spænding

Monitorfunktion:DOORLOCK38M har en lille pal, der aktiveres af dørens låsepal og giver mulighed for at registrere om døren er lukket eller åben