Fiberoptisk kabel med fleksibel armering af rustfrit stål - multimode LC, 100 meter

Steel Reinforced fiber patch cable
Multimode
Duplex
2 x LC connector at each end
62.5 / 125my
black | Cable Thickness: 9mm
100m global discount for the purchase of large quantities

K-FIBER-A-LC-B100
2,298.00 DKK
Tax excluded
Quantity
Physically in stock  

  • Download PDF
  • file_download Downloads
  • live_help Ask a question

Fleksibel stålspiral. Beskyttet lysleder/fiberkabel til industribrug; tåler overkørsel af lastbil

3.0 mm dobbelt fiberoptisk kabel med fleksibel armering af rustfrit stål. Velegnet til installationer i industrielt krævende miljøer. Tåler kortvarig trækbelastning på 300 Newton og vedvarende trækbelastning på 160 Newton.God rabat gives ved bestilling af større antal kabler.

3 mm dobbelt fiberkabel 

Fleksibel armering af rustfrit stål   

Multimode eller singlemode

Temperaturområde: -40° C ~ +60° C

Vægt ca. 30 kg/km

Fibertype
Singlemode
Fiberstik
LC-LC
Farve
Black
Kabellængde
100m
Core diameter
62.5/125my
Fiber standart
OM1