Fiberkabel, LED lys, Multi mode, LC-LC, 1m, 50/125my, OM3, Aqua, LSZH, Duplex

Fiberkabel med LED lys
Multi mode
​Duplex
2 x LC stik, i hver ende, 50/125my
Aqua/Turkis
1m

Rabat gives ved større mængder

K-FIBER-L-LC1
32,00  DKK
Ekskl. moms
Antal
Fysisk på lager  

  • Download PDF
  • file_download Downloads
  • live_help Stil et spørgsmål

Fiberkabler anvendes til overførsel af digitalt data; netværk, seriel, audio/video. Fiberkabler er fremstillet af glas-materiale og giver super god galvanisk isolation.

Blinkende LED lys hjælper med at finde det rigtige stik i patchpanelet. Alle teknikere kender det at følge ét patchkabel gennem virvaret af andre patchkabler og alligevel komme til at tage et forkert stik ud af krydsfeltet. Stikkene har indbygget lysdiode, der aktiveres med tryk på en knap i en af enderne og blinker ved begge stik i ca. 20 sekunder, så det let kan identificeres hvilke to ender der hører sammen.

Fibertype
Multimode
Fiberstik
LC-LC
Farve
Blue
Kabellængde
1m
Kernediameter
50/125my
Fiber standart
OM3