PCI Express netkort til 1000Mbit fiber SFP. 1000Base-SX / LX SFP. Op til Win 7. Form factor high.

1000 Mbps PCI-Express netkort til SFP
Tilkøb 1000Mbit SFP modul Single Mode eller Multi Mode
Driver til: XP/2003, Vista/2008, Win 7, Linux 64-bit, MAC OS X
PCI Express, 1 lane
SFP modul kan være 62.5/125my eller 50/125my
Driftstemperatur: 0 - +65°C
Mål: 121.4 x 119.5 mm

ETH-PCIE-SFP
612,00  DKK
Ekskl. moms
Antal
Fysisk på lager  

  • Download PDF
  • file_download Downloads
  • live_help Stil et spørgsmål

Gigabit netkort til single- eller multimode fiber, alt afhængig af hvilket SFP-modul, der bliver isat.

Hastighed
1000 Mbps, fuld duplex
OS SUPPORT
Windows Server 2003, Windows Server 2008 Windows XP, Windows Vista™, Windows 7 Linux 2.4, Linux 2.6, Linux 64-bit Redhat Enterprise Linux 4.7 & 5.3 Mac OS X 10.4, 10.5 and 10.6 Intel-based Mac computer
PCI-Express
x1 bus
Standarder
Følger IEEE802.3z 1000Base-SX/LX, IEEE802.3x Full Duplex og IEEE802.1q VLAN tagging
Understøtter
9K Jumbo Frame