Netkort PCI Express m. SFP+

10 Gbit PCI-Express netkort med SFP+

  • Download PDF
  • email Send til en ven
  • Send til en ven

    Netkort PCI Express m. SFP+

    Netkort PCI Express m. SFP+

    10 Gbit PCI-Express netkort med SFP+

    Modtager :

    * Krævede felter

    Fortryd  eller  

  • file_download Downloads
  • live_help Stil et spørgsmål
ETH-PCIE-SFP10G
2.622,00 kr.
Ekskl. moms
Antal
Status  

10 Gbit PCI-Express fiber netkort til SFP+.

Til single- eller multimode fiber, PCI Express.

10 Gigabit netkort til single- eller multimode fiber, op til 10 km kabel afhængig af hvilket SFP+ modul, der bliver isat.

PCI-Express
x4/x8 bus rev. 1.1a
Standarder
Følger IEEE802.3ae 10Gbps Ethernet, IEEE802.3x Flow Control and Back pressure og IEEE802.1q VLAN tagging
OS SUPPORT
Understøtter Windows XP, Vista, 7 (32/64-bit), 8, Windows Server 2003, 2008, 2012, Linux 2.4, 2.6 og Linux 64-bit, Redhat Enterprise Linux 4.7 og 5.3, VMware ESX 3.5
Hastighed
10 Gbit, fuld duplex
Understøtter
16K Jumbo Frame
Port
1 x SFP+ port SFF-8431