5 Ports Switch 4 x RJ45 10/100 + 1 x Fiber Port for SC connector, Single Mode - Unmanaged, 9-30VDC

Unmanaged 5 Ports IndustriSwitch
4 x RJ45 10 / 100mbit
1 x SC Fiber 100Mbit Single Mode
IP30

ESW5I-A-SC
1,706.00 DKK
Tax excluded
Quantity
On the way in  

  • Download PDF
  • file_download Downloads
  • live_help Ask a question

5-ports 10/100 Mbit Ethernet industriswitch.

Kobber- og fiberkabel. Mulighed for stort temperaturområde.

Industri Ethernet switch til DIN-skinne montering. Switchen har én singlemode fiberport og 4 x 10/100 Mbit twisted pair RJ45 kobberporte. Med fiberporten kan switchen placeres langt fra hinanden; op til 15 km med singlemode fibre. Switchen er beskyttet mod støv, har stort temperaturområde og redundant strømforsyningsindgang og er dermed ideel til anvendelse i barske produktionsmiljøer, hvor nettets driftssikkerhed er vigtig for produktionens virke.

Singlemode switchene har SC stik.

Andet
Broadcast storm filter, automatisk detektering af lige/krydset kabel
Dimensioner
90 x 45 x 80 mm (H x B x D)
Forsyning
Redundant 9-30 VDC, maks. 4,5 W, via skrueterminal
Indikatorer og kontakter
On/off, link og aktivitet
IP-Tæthed
IP30
Miljø
0 – 60°C
Montering
DIN-skinne
Porte
4 x RJ45 og 1 x SC singlemode