AUI for fiber converter, Multi Mode

Multimode version, 850 nm
connector: DB15 Han to Ethernet, ST connector for 10Base-FL
Option Purchase: Aui cable for DB15
Fiber: 62.5 / 125um Multi mode Duplex to 10Base-FL
Max. Length of DB15 Cable of 50m
2 km Max at Multi Mode Cable
0 to 55 degrees (Standard operation)
10 to 90% (non-condensing)
IEEE 10Base-5 / FL Ethernet
sqe on / off

ETH-AUI-FIBER-M+
1,980.00 DKK
Tax excluded
Quantity
On the way in  

  • Download PDF
  • file_download Downloads
  • live_help Ask a question

AUI til fiber konverter.

Multimode fiberforbindelse op til 2 km.

Andet
SQE omskifter verificerer, at kollisionscheck-kredsløbet i omformeren er funktionelt
Konvertering
Konverterer AUI porten til fiberkabel-tilslutning 10Base-FL Beregnet til montage på netværksenheder med AUI port
Stik
DB15 hanstik til AUI port og ST stik til lyslederkabel
Strømforsyning
Strømforsynes via AUI porten