6 ports switch 4 x 10/100, 2 x 100base SFP - Unmanaged, 12-48VDC

Unmanaged Industriswitch med 4 x RJ45 10/100Mbit
2 x SFP - 100Mbit
12 - 48VDC, 16Watt

  • Download PDF
  • email Send to a friend
  • Send to a friend

    6 ports switch 4 x 10/100, 2 x 100base SFP - Unmanaged, 12-48VDC

    6 ports switch 4 x 10/100, 2 x 100base SFP - Unmanaged, 12-48VDC

    Unmanaged Industriswitch med 4 x RJ45 10/100Mbit
    2 x SFP - 100Mbit
    12 - 48VDC, 16Watt

    Recipient :

    * Required fields

    Avbryt eller 

  • file_download Downloads
  • live_help Ask a question
ESW6SFP2
708 Dkr
Exkl. moms
Kvantitet
Status  

En högpresterande säkerställs genom de stödda nätverkstekniker som är utformade för att säkerställa stabil drift av nätverkstrafik ( broadcast storm filtrering och flödeskontroll ) . Omkuppplaren är avsedd för industrin . Det är byggt i aluminium , har en backup ineffekt , har ett brett temperaturområde och en reläutgång till larm skulle orsaka problem . Designad för DIN -skena . ESW6SFP2 stöder både enkel- och multimode , beroende på vilken typ av SFP -modul som används . 2000 MAC-adresser , en Mbit buffert

LED
Indikation af on/off, link og aktivitet med lysdioder
Driftstemperatur
-40° til +75° C
Dimensioner
32 x 135 x 97 mm (H x B x D)
Strømforsyning
Redundant indgang til strømforsyning; 2 x terminalblok til 12 ~ 48 VDC med polaritetsbeskyttelse. Bruger maks. 16 Watt
Medfølger
Leveres med DIN skinnebeslag, vægbeslag, manual på CD og quickguide
Fiberporte
2 x 100 Mbit SFP
Kobberporte
4 x 10/100 Mbit porte med RJ45-stik der har automatisk detektering af lige/krydset kabel