6 - 9 porte

INDUSTRI SWITCHE

DANBIT tilbyder mange forskellige netværksswitche. Vi kan kun vise en repræsentativ del på vores hjemmeside.

Finder du ikke den internet switch som passer til din opgave, så kontakt os på mail eller telefon og vi finder den som kan løse opgaven.

6 - 9 porte

Der er 23 varer.

Viser 1-20 af 23 element(er)

Aktive filtre

  • 8 ports 10/100/1000Mbit...

    8 ports 10/100/1000Mbit switch DIN Mount -40-75° - Managed, MSTP Redundant Ring Application. 12-48VDC, 24VAC

    8 ports Managed switch med Fast Recovery og Ring
    ERPS (Ethernet Ring Protection Switching)
    8 x RJ45 10/100/1000Mbit switch
    Store and Forward arkitektur, broadcast storm kontrol
    1.5Mbits SRAM packet buffer
    Automatisk address learning and address aging
    Forsyningsspæding: 12 - 48VDC eller 24VAC
    Mål: 135 x 87 x 32 mm

    Pris 1.966,00  DKK
    Varenummer ESW8G-DT
    Fysisk på lager  
  • 8 ports Managed switch...

    8 ports Managed switch 10/100/1000Mbit RJ45, PoE++ 2 port 100/1000Mbit SFP slot og 2 port 10Gbit SFP slot, DIN, 48 - 56VDC

    Managed PoE switch med 8 RJ45 og 4 SFP slot
    8 x RJ45 - 10/100/1000Mbit med PoE++ (95Watt)
    PoE power budget er 360Watt (45Watt per port)
    PoE extend mode - maks. 160 - 200meter
    1 x RJ45 Console med RS232 port (management)
    2 x 100/1000Mbit SFP slot - til Single- og Multi Mode SFP modul
    2 x 10Gbit SFP slot
    2 x Digital input
    2 x Digital output (Open Collector)
    IGMP Snooping
    128 VLAN interfaces
    IEEE 1588v2 Precision Time Protocol (tidssyncronisering)
    Driftstemperatur: -40 - +75°C
    Mål: 152 x 108 x 77 mm
    Vægt: 1,2kg
    Forsyningsspænding: 48 - 56VDC (anbefalet min. 52VDC), 8Amp

    Pris 7.707,00  DKK
    Varenummer ESW8G-M-SFP4P+
    Fysisk på lager  
  • 8 port Unmanaged switch. 8...

    8 port Unmanaged switch. 8 x 10/100Mbit RJ45. Fiber 2 x Gbit SFP, PoE+ LCD skærm, UTP extended til 250meter, 230VAC

    8 ports Unmanaged 10/100Mbit + 2 ports Gigabit RJ45
    2 x 1000BASE-X mini-GBIC SFP combo interface
    PoE+ er 32 Watt
    Total PoE effekt er 120 Watt
    IEEE 802.3af/at End-span
    Hver port giver 52VDC til PoE udstyr
    Auto deteketere PoE udstyr
    Giver power til maks. 100meter
    Extended mode uden PoE er afstanden op til 250meter
    Forsynet med smart LCD
    Standard, VLAN, Extend
    Forsyningsspænding: 100 - 240VAC
    Mål: 280 x 180 x 44 mm (1U)

    Pris 1.682,00  DKK
    Varenummer ESW8SFP2-POE+
    På vej ind  
  • 8 port Managed Gigabit...

    8 port Managed Gigabit switch med M12 stik. Med automatisk Bypass. Med IEEE 1588 PTP Time Protocol, 9 - 48VDC

    Managed 10/100/1000Mbit robust industriel switch
    Vibration sikker og støvtæt
    M12 5 pin kodet stik
    Med automatisk BYPASS til næste switch ved fejl
    IEEE 1588v2 Precision Time Protocol (PTP)
    PTP er tidssynkronisering i infrastruktur
    Modbus TCP/IP til SCADA
    SMTP/SNMP Trap - genererer email alarm
    IGMP- og MLD Snooping til multicast
    VLAN Routing (Layer 3)
    Cypersecurity minimerer sikkerhedsbrist/attack
    Redundant Ring, Fast Recovery
    Forsyningsspænding: 9 - 48VDC redundant input
    Mål: 245 x 140 x 25 mm
    Driftstemperatur: -40 - +75°C
    DIN beslag, vægbeslag
    Vægt: 1kg

    Pris 7.075,00  DKK
    Varenummer ESW8G-M-M12BP
    På vej ind  
  • 8 ports Managed switch 8 x...

    8 ports Managed switch 8 x 10/100/1000Mbit RJ45. Fiber 2 x 100/1000Mbit SFP slot, PoE+, Vægmonteres, magneter, 48-57VDC

    Managed switch med Gigabit porte
    8 x 10/100 / 1000BASE-T RJ45 porte med PoE +
    Op til 36 watt for hver PoE-port
    Total PoE effekt er 240Watt
    2 x 100 / 1000BASE-X mini-GBIC / SFP
    IGMP Snooping (Multi Cast)
    Driftstemperatur: -20°C til 70°C
    Kan være vægmonteret, magnetisk vægmonteret eller DIN-skinne monteret
    Forsyningsspænding: 48-58DCV 5,7A max indgang (PSU medfølger ej)
    Mål: 180 x 140 x 24,4mm
    Vægt: 686gram

    Pris 3.676,00  DKK
    Varenummer ESW8G-M-SFP2-PWM
    Fysisk på lager  
  • 8 ports Managed switch, 4 x...

    8 ports Managed switch, 4 x 100/1000Mbit RJ45, 4 x 100/1000/2500Mbit RJ45, 2 x SFP 1G, 2.5G, 10Gbit. PoE+. 230VAC

    Managed 8 + 2 ports Gigabit PoE+ switch
    4 x RJ45 porte er op til 2.5Gbps med PoE++ (95W)
    4 x RJ45 porte er op til 1Gbps med PoE+ (36W)
    PoE power budget er 240 Watt
    Med PoE isolering
    2 x SFP slot til 1G, 2.5G og 10Gbit SFP modul
    RJ45 type RS232 konsol interface til switch grundlæggende styring
    Op til 95W til 802.3bt/PoH enheder
    Detekterer automatisk PoE egnede enheder (PD)
    IGMP Snooping
    Link Aggregation
    Cyper security
    PoE op til 100 meter
    Mål: 330 x 200 x 45 mm
    Forsyningsspænding: 100 - 240VAC

    Pris 5.889,00  DKK
    Varenummer ESW8G-M-SFP2-10GP+
    På vej ind  
  • 8 ports DNV GL...

    8 ports DNV GL marinegodkendt Managed switch 8 x 10/100Mbit. Fiber 2 x 100/1000Mbit SFP slot, 12 - 60VDC 12Watt, DIN -40 - +75°C

    Det Norske Veritas Certificeret marine netværksswitch DNV GL
    Managed 8 port netværksswitch godkendt til skibe
    8 x 10/100Mbit Auto-MDI/MDIX
    2 x 100/1000Mbit SFP Single Mode eller Multi Mode
    Forsyningsspænding: 12 - 60VDC, 12Watt polaritetsbeskyttet
    Transientbeskyttet, overspændingsbeskyttet DC indgang
    Mål: 162 x 123 x 50 mm
    Vægt: 780g
    Driftstemperatur: -40 - +75°C
    Fugt: 10 - 90% RH (ikke kondenserende)
    DIN-beslag, metalkabinet

    Pris 9.659,00  DKK
    Varenummer ESW8MSFP-DNV
    På vej ind  
  • 8 ports DNV GL...

    8 ports DNV GL marinegodkendt Managed switch 8 x 10/100/1000Mbit. Fiber 4 x 1000Mbit SFP slot, 12 - 60VDC, DIN -40 - +75°C

    Det Norske Veritas Certificeret marine netværksswitch DNV GL
    Managed 8 port netværksswitch godkendt til skibe
    8 x 10/100/1000Mbit Auto-MDI/MDIX
    4 x 1000Mbit SFP Single Mode eller Multi Mode
    Forsyningsspænding: 12 - 60VDC, 18Watt polaritetsbeskyttet
    Transientbeskyttet, overspændingsbeskyttet DC indgang
    Mål: 162 x 122 x 50 mm
    Vægt: 860g
    Driftstemperatur: -40 - +75°C
    Fugt: 10 - 90% RH (ikke kondenserende)
    DIN-beslag, metalkabinet

    Pris 13.826,00  DKK
    Varenummer ESW8GMSFP-DNV
    På vej ind