Fiberkabel, LED-ljus, Multi-läge, LC-LC, 1m, 50 / 125my, OM3, Aqua, LSZH, Duplex

fiberkabel med LED-ljus Review, Multi-läge
Duplex
2 x LC-kontakter i varje ände, 9 / 125my
Aqua / Turquoise
1m

Rabat ges av större mängder

K-FIBER-L-LC1
60  DKK
Exkl. moms
Kvantitet
Fysiskt i lager  

  • Download PDF
  • file_download Downloads
  • live_help Ask a question

Fiber Kablar som används för att överföra digitala data; nätverk, seriell, audio / video. Fiberkablar är tillverkade av glasmaterial och ger super bra galvanisk isolering.

Blinkande LED-ljus hjälper till att hitta rätt uttag på kopplingspanelen. Alla tekniker vet att följa en patch-kabel genom härva av andra kopplingskablar och ändå få ta fel kontakten ur korsningen. Kontaktdonen har inbyggda lysdioden som aktiveras genom att trycka på en knapp i en av ändarna och blinkar vid båda uttagen i ca 20 sekunder, så att den lätt kan identifieras, vilka två ändar är anslutna.

Farve
Blue
Diameter
Core 50/125my
Fiber
LC-LC
Kabel
1m
Fibermode
Multimode
Fibertype
OM3