PCI Express Netvärk-kort med SFP

1000 Mbps PCI-Express Net kort för SFP
Köp 1000Mbit SFP Module Single Mode eller Multi Mode
Drivare: XP / 2003, Vista / 2008, Win 7, Linux 64-bitars, Mac OS X
PCI Express, 1 Lane
SFP-modulen kan vara 62,5/125my eller 50/125my
Driftstemperatur: 0 - +65°C
Mått: 121.4 x 119.5 mm

ETH-PCIE-SFP
612  DKK
Exkl. moms
Kvantitet
Fysiskt i lager  

  • Download PDF
  • file_download Downloads
  • live_help Ask a question

Gigabit nätverkskort för enkel- eller multi - mode fiber , beroende på vilken SFP -modulen är insatt .

Hastighed
1000 Mbps, fuld duplex
OS SUPPORT
Windows Server 2003, Windows Server 2008 Windows XP, Windows Vista™, Windows 7 Linux 2.4, Linux 2.6, Linux 64-bit Redhat Enterprise Linux 4.7 & 5.3 Mac OS X 10.4, 10.5 and 10.6 Intel-based Mac computer
PCI-Express
x1 bus
Standarder
Følger IEEE802.3z 1000Base-SX/LX, IEEE802.3x Full Duplex og IEEE802.1q VLAN tagging
Understøtter
9K Jumbo Frame